Trudno w to uwierzyć. Przygnębiające informacje o nagłej śmierci aktorki w ostatnich godzinach zalały media. Co dokładnie się stało?

Zmarła legendarna aktorka

Warto przypomnieć, że wielka gwiazda polskiej kinematografii występowała w dziesiątkach filmów oraz seriali. Niestety, już nigdy nie zobaczymy jej w nowych produkcjach. Pozostaną jednak wspomnienia – jej kunszt można było zobaczyć, oglądając m.in. „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Ojca Mateusza” czy „Nianię”.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Źródło: Youtube Văn Thị Thái Thắm Tv
Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Źródło: Youtube Văn Thị Thái Thắm Tv

Super Express poinformował, iż 31 stycznia Krystyna Rutkowska-Ulewicz odeszła z tego świata. Widzowie pamiętają ją najlepiej z kreacji babci Apolonii z „Niani”, w której tworzyła niezapomniany duet z Agnieszką Dygant.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie odeszła na emeryturę, aż do końca swojego 87-letniego życia występowała w kolejnych produkcjach. Po raz ostatni pojawiła się w filmie „Banksterzy” w 2020 roku.

Aktorka miała kierunkowe wykształcenie, była wielką gwiazdą filmową oraz niegdyś teatralną. Jej wielka pasja, aktorstwo, pozostało w rodzinie – syn Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz i zmarłego Wacława Ulewicza (również aktora), Jakub Ulewicz, poszedł w ślady mamy.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Źródło: Youtube Văn Thị Thái Thắm Tv
Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Źródło: Youtube Văn Thị Thái Thắm Tv

Poza wieloma rolami filmowymi oraz serialowymi można było oglądać jej występy w teatrze telewizji (debiutowała w 1973 roku, ostatni występ miał miejsce w 2015) oraz w reklamach: Frugo w 1997 roku i czekolad E. Wedel w 2017 roku.

Śmierć aktorki to ogromny cios dla polskiego świata kina, który nigdy nie będzie taki sam. Składamy kondolencje najbliższym zmarłej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ŁAZIENKA JURKA OWSIAKA KRYJE NIEZWYKŁY SEKRET. JAK WYGLĄDA DOM PREZESA FUNDACJI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

O tym się mówi w Polsce: KSIĄDZ ZWYZYWAŁ I PRZEGONIŁ KOBIETĘ SPOD KOŚCIOŁA. WSZYSTKO PRZEZ CEL, NA KTÓRY ZBIERAŁA. PADŁY OBURZAJĄCE SŁOWA, CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi na świecie: IKEA POSTANOWIŁA WYCOFAĆ ZE SWOJEJ OFERTY JEDEN Z PODSTAWOWYCH PRODUKTÓW. JESZCZE W TYM ROKU ZNIKNIE Z PÓŁEK. O CZYM MOWA

Z życia gwiazd: TA WESELNA KREACJA JEDNEJ Z CELEBRYTEK ZOSTAŁA UZNANA ZA OGROMNY AFRONT DLA PANNY MŁODEJ. IZABELA JANACHOWSKA SKOMENTOWAŁA W KOŃCU GŁOŚNĄ AFERĘ