Powszechnie wiadomo, że ryby to samo zdrowie. Są prawdziwą skarbnicą prozdrowotnych składników – zawierają m.in. bezcenne dla organizmu kwasy tłuszczowe. To właśnie dlatego eksperci tak często podkreślają, że regularne jedzenie ryb jest niezwykle ważne dla zdrowia.

Wielu Polaków chętnie sięga po mięso ryb – wszystko dlatego, że często jest ono „lżejsze”, co więcej, ma bardzo dużo białka, a także składników odżywczych, które są niezbędne dla naszego zdrowia.

Zazwyczaj można zaopatrzyć się w tego typu żywność w sklepie – niektórzy wybierają markety, inni sklepy mięsne, jeszcze inni mają możliwość kupienia ryb bezpośrednio od rybaków.

Lepiej uważaj na ten gatunek ryby! / YouTube:  How to Mealz
Lepiej uważaj na ten gatunek ryby! / YouTube: How to Mealz

Niektórzy uważają, że rybie mięso jest na tyle zdrowe, że powinno się je włączyć do swojej diety i pamiętać o spożywaniu go niemal codziennie. Niestety nie wszystkie gatunki ryb są dla nas zdrowe.

Są ryby, na których spożywanie powinniśmy uważać.

Przede wszystkim mowa o pandze. Panga jest bardzo popularną rybą, w Polsce spożywa się głównie te, które hodowane są w Wietnamie. Ich szybki wzrost oraz niewielkie wymagania, niska cena mięsa, a także delikatny, daleki od rybiego smak i zapach, sprawia, że klienci chętnie ją wybierają.

Tymczasem często hoduje się je w zanieczyszczonych zbiornikach, a do pokarmu dodaje się hormony oraz antybiotyki.

Powinno się ograniczyć także jedzenie Tilapii. Podobnie jak Panga ryba ta hodowana jest w sztucznych zbiornikach i karmiona antybiotykami. Tilapii nie powinni spożywać alergicy oraz osoby mające problemy z sercem. Podobnie jest w przypadku Sumów.

Będąc na zakupach nie powinniśmy sięgać także po szczupaka. Jest to ryba, która ma w sobie mnóstwo rtęci. To głównie z powodu tego, ze szczupak jest najwyżej w łańcuchu pokarmowym.

Ryby
Ryby

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JADWIGA EMILEWICZ NIE PONIESIE KONSEKWENCJI ZA ZŁAMANIE OBOSTRZEŃ? ZDANIEM POLITYKA PISU NIE MA MOWY O ZŁAMANIU RESTRYKCJI. CO DALEJ ZE SPRAWĄ

O tym się mówi w Polsce: PROF. ANDRZEJ HORBAN SZCZERZE O ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. WSKAZUJE PEWNĄ GRUPĘ, KTÓRA MA TYLKO 50% SZANS NA PRZEŻYCIE. O JAKICH OSOBACH MÓWI