Od jakiegoś czasu mówi się o kryzysie wiary oraz Kościoła katolickiego w Polsce oraz na całym świecie. Wydarzenia takie, jak poniżej opisane, zdecydowanie nie przysparzają duchowieństwu sympatii.

Całą Polską wstrząsnął fakt, że ksiądz zmuszał nastolatków do podpisywania oświadczeń zgodnych z poglądami jego i Kościoła, i to jeszcze przed bierzmowaniem. Portal Fakt przyjrzał się sprawie. Co dokładnie mieli podpisać kandydaci do bierzmowania?

Kościół. Źródło: Youtube Planeta Faktów
Kościół. Źródło: Youtube Planeta Faktów

Ksiądz szantażował młodzież

Okazuje się, że w parafii w Ropicy Polskiej ksiądz zastosował nietypową metodę. Postanowił nakłonić wszystkich, którzy chcą przystąpić do bierzmowania, do podpisania oświadczeń zgodnych z jego osobistymi poglądami.

Kościół. Źródło: Youtube Planeta Faktów
Kościół. Źródło: Youtube Planeta Faktów

Znalazł się w nich zapis, że parafianin nie popiera Strajku Kobiet ani jego symboli i usunie je, jeśli korzysta z nich w mediach społecznościowych. Na dole oświadczenia znajdowało się miejsce na podpis. Co więcej, tylko jego podpisanie pozwalało na przystąpienie do bierzmowania.

Młodzież, która zamierzała podejść do bierzmowania, musiała zagwarantować, że poglądy przez nią wyznawane są inne od tych, które głosi Strajk Kobiet, gdyż są „sprzeczne z treścią i zasadami katolickiej wiary”.

Oświadczenie. Źródło: wp.pl
Oświadczenie. Źródło: wp.pl

Skąd pomysł na stworzenie tego typu oświadczenia i wymaganie podpisów? Niestety, główny zainteresowany oznajmił, że niekatolickim mediom na pytania nie odpowie, o ile nie dostanie zgody biskupa, więc prawdopodobnie nie uda nam się dowiedzieć.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JADWIGA EMILEWICZ NIE PONIESIE KONSEKWENCJI ZA ZŁAMANIE OBOSTRZEŃ? ZDANIEM POLITYKA PISU NIE MA MOWY O ZŁAMANIU RESTRYKCJI. CO DALEJ ZE SPRAWĄ

O tym się mówi w Polsce: PROF. ANDRZEJ HORBAN SZCZERZE O ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. WSKAZUJE PEWNĄ GRUPĘ, KTÓRA MA TYLKO 50% SZANS NA PRZEŻYCIE. O JAKICH OSOBACH MÓWI

O tym się mówi na świecie: WŁADIMIR PUTIN MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JUŻ WSZYSTKO JASNE. NAGRANIE PREZYDENTA ROSJI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Z życia gwiazd: JAKIE WYKSZTAŁCENIE MA KASIA CICHOPEK? AKTORKA Z „M JAK MIŁOŚĆ” MOŻE POCHWALIĆ SIĘ DYPLOMEM. SKOŃCZYŁA PRZYDATNY KIERUNEK