Od pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem na terenie Polski minął prawie rok. Można śmiało powiedzieć, że nasza rzeczywistość obecnie jest całkiem inna niż przed pandemią.

Jednym z aspektów, które nie dają spokoju uczniom, pracownikom szkół oraz rodzicom, jest nauka zdalna. Po raz pierwszy uczniowie zostali w domach jeszcze w marcu 2020 roku. Teraz, w styczniu 2021, poza domem uczą się podopieczni żłobków i przedszkoli oraz uczniowie klas I-III. Czyżby miało się to zmienić?

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska

Uczniowie wrócą do szkół już w przyszłym miesiącu?

Portal Radio ZET przeanalizował wypowiedź wiceministra edukacji i nauki. Czy to realne, by już w lutym 2021 roku uczniowie wrócili do szkół? Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego, nie jest to wykluczone.

Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski ujawnił, że w ciągu kilku dni będzie można ocenić, jakie są skutki powrotu najmłodszych do szkół. Będą to pierwsze odpowiadające temu okresowi dane epidemiczne, jednak już teraz polityk twierdzi, iż podjęto odpowiednią decyzję.

Zdradził także, że po opublikowaniu wyników pod uwagę będzie brane rozszerzenie nauki stacjonarnej także dla uczniów klas IV-VIII. Jego zdaniem informacje od Przemysława Czarnka, ministra edukacji, że wrócą oni do szkół już w lutym, są „bardzo realne”.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube Wirtualna Polska

Dodał jednak, że wszystko zależy od tego, jak wypadną wyniki związane z powrotem uczniów do szkół. Komunikaty zostaną wystosowane „w najbliższych dniach”.

Czekacie na konkretne wieści z ministerstwa?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PROSTE ROZWIĄZANIE NA TŁUSTE PLAMY. DZIĘKI TYM KILKU SZTUCZKOM UCIĄŻLIWE ZABRUDZENIA ODEJDĄ W ZAPOMNIENIE. O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

O tym się mówi w Polsce: 1 STYCZNIA WESZŁY W ŻYCIE KOLEJNE NOWE PRZEPISY. KAŻDY WŁAŚCICIEL DOMU JEDNORODZINNEGO BĘDZIE ZOBOWIĄZANY DO ZROBIENIA BARDZO WAŻNEJ RZECZY

O tym się mówi na świecie: NIETYPOWA PIERWSZA DAMA USA. „NIE BĘDĘ TYLKO ŻONĄ PRZY MĘŻU”. CO WIEMY O JILL BIDEN? CZYM SIĘ ZAJMUJE ŻONA JOE BIDENA

Z życia gwiazd: EDYTA HERBUŚ PRÓBUJE UDOWODNIĆ, ŻE CZYTANIE MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ ATRAKCYJNE. NIESTETY, TO NIE KSIĄŻKA PRZYCIĄGA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ. ODWAŻNE ZDJĘCIE