Nowy szczep koronawirusa zaniepokoił ludzi na całym świecie. Większość z nas wchodziło z nadzieja w rok 2021. Niestety teraz wszystko się zmieniło. Ludzie obawiają się tego, ze 2020 wcale nie był najgorszym rokiem, zło dopiero może nadejść.

Prace nad szczepionką na Covid/ YouTube @WP
Prace nad szczepionką na Covid/ YouTube @WP

Nowy szczep koronawirusa jest w Polsce

Wiadomość o nowym szczepie koronawirusa zaniepokoiła wszystkich. Polacy zastanawiają się nad tym, jak wirus dotarł do Polski? Wiadomo, ze wykryto go w Małopolsce.

Jak wiadomo brytyjski szczep koronawirusa SARS-CoV-2 został już zlokalizowany w Polsce. Teraz minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował się opowiedzieć o prawdopodobnych niebezpieczeństwach, które może spowodować wirus. Jeśli szczep brytyjskiego wirusa wymknie się spod kontroli będziemy mieli do czynienia z powstaniem ogniska zachorowań. Jak już wiadomo pochodzący z Wielkiej Brytanii wirus jest ponad dwa razy groźniejszy od tego, który aktualnie znamy.

Jak powiedział podczas dzisiejszej konferencji minister Adam Niedzielski, to, że wirus pojawi się w Polsce było kwestią czasu. Nikogo nie zaskoczyła jego obecność. Powszechnie wiadomo, że został już zlokalizowany w innych częściach Europy. Dotarcie do Polski było do przewidzenia.

Jak dodał Niedzielski sprawa zajmuje się już główny inspektor sanitarny. Jak udało się dowiedzieć wirus pochodzi od 42-letniej kobiety z Wielkiej Brytanii.

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

O tym się mówi w Polsce: ZMIANA PLANU SZCZEPIEŃ. MARLENA MALĄG, MICHAŁ DWORCZYK I PROF. ANDRZEJ HORBAN PRZEDSTAWILI NOWE FAKTY NA KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ KORONAWIRUSA

O tym się mówi na świecie: WŁADIMIR PUTIN MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JUŻ WSZYSTKO JASNE. NAGRANIE PREZYDENTA ROSJI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI