Biorąc pod uwagę obecną sytuację, dodatkowa gotówka zdecydowanie przydaje się w każdym gospodarstwie domowym. Właśnie dlatego warto pilnować terminów oraz zasad, które sprawią, że nie stracimy pieniędzy.

Pamiętajmy – miliony osób muszą dopełnić formalności, by dalej dostawać pieniędzy. To proste, wystarczy tylko pamiętać o złożeniu wniosku.

Co zrobić, by dalej otrzymywać pieniądze?

Portal Pikio przypomina, że wszyscy rodzice muszą pilnować terminów, by złożyć wnioski. 2021 rok to też spore zmiany – tym razem zmianie uległy daty, dlatego tak ważne jest, by nie zapomnieć o dopełnieniu formalności. Inaczej pieniądze przejdą nam koło nosa.

Monety. Źródło: Youtube numizmatykamonety
Monety. Źródło: Youtube numizmatykamonety

Chodzi o 500 plus – program przysługujący na każde dziecko. Choć obecnie wartość nabywcza wypłacanych dodatków jest zdecydowanie niższa niż pierwotnie, w 2016 roku, to wciąż comiesięczny zastrzyk gotówki, który poprawia sytuację finansową polskich rodzin, niezależnie od ich dochodów.

Właśnie dlatego należy pilnować terminów. Wcześniej dokumenty składało się sporo później, lecz w 2021 roku graniczna data wypełnienia formalności uległa zmianie. Dlatego należy zapisać w kalendarzu, jak i kiedy złożyć wniosek.

Już od 1 lutego będzie można wypełnić i złożyć dokumenty. Warto pamiętać, że wcześniejsze dopełnienie formalności oznacza także wcześniejszą wypłatę świadczenia.

Należy mieć na uwadze fakt, że dotychczas rodzice nie musieli składać wniosków co roku, gdyż świadczenie było przyznawane automatycznie na nowy okres, jednak w 2021 roku zasady uległy zmianie.

Okazuje się bowiem, że okres rozliczeniowy ulegnie zmianie. Co więcej, należy złożyć wnioski jeszcze raz (lub po raz pierwszy). W przypadku osób, które dopełnią formalności do 30 kwietnia, wypłaty będą realizowane do 30 czerwca. Ci, którzy złożą dokumenty w maju, dostaną pierwszą wypłatę do 31 lipca, czerwcowe wnioski mogą liczyć na wypłaty do 31 sierpnia. Oczywiście mowa o pozytywnie rozpatrzonych dokumentach.

Pieniądze. Źródło: Youtube Narodowy Bank Polski
Pieniądze. Źródło: Youtube Narodowy Bank Polski

Jak złożyć wniosek? To proste. Można udać się do lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub przesłać go w formie elektronicznej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ PIASECZNY STRACIŁ PRACĘ W „THE VOICE SENIOR” TVP PRZEZ NAGRANIE Z URODZIN? UDOSTĘPNIŁ JEDNOZNACZNY WPIS I SZYBKO GO USUNĄŁ

O tym się mówi w Polsce: OJCIEC ANDRZEJA DUDY SKOMENTOWAŁ ZACHOWANIE GWIAZD ZASZCZEPIONYCH POZA KOLEJNOŚCIĄ. CO POWIEDZIAŁ PROF. JAN TADEUSZ DUDA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA W CIĄŻY CZUŁA SIĘ ŹLE. PO PORADZIE NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. CIAŁO JEJ DZIECKA POKRYWAŁY ZNAMIONA. CO STAŁO SIĘ POTEM

Z życia gwiazd: EDYTA GÓRNIAK PRZEŻYWA TRUDNE CHWILE. PRZEZ NAGŁE ZDARZENIE TATA ARTYSTKI TRAFIŁ DO SZPITALA. CZEKA GO SKOMPLIKOWANA OPERACJA. CO SIĘ STAŁO