Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskami pogody. Dojdzie do naprawdę rzadkiego zdarzenia. Już dawno w Polsce nie odnotowywano tego typu zjawisk.

Jak przewidują synoptycy dzisiejszej nocy (z wtorku na środę( mogą wystąpić burze śnieżne. Razem z burzami pojawią się silne i porywiste wiatry oraz mróz. Okazuje się, ze siarczyste mrozy i silne opady śniegu pojawią się głównie nad Bałtykiem i na wybrzeżu.

śnieg NY, screen YT
śnieg NY, screen YT
śnieg NY, screen YT śnieg NY, screen YT

Burzom śnieżnym mogą towarzyszyć porywiste podmuchy wiatru oraz wylądowania atmosferyczne. Znacznie spadnie temperatura powietrza.

Już od czwartku w Polsce znacznie obniży się temperatura powietrza. Słupki termometrów wskażą ponad –10 st. Niektóre regiony kraju zarejestrują temperaturę na poziomie nawet -20 stopni Celsjusza.

Burze śnieżne są wyjątkowym zjawiskiem, które pojawia się o tej porze roku niezwykle rzadko. Ostatnio burza śniegowa pojawiła się w Polsce w 26 marca 2019 roku.

Burze śniegowe stanowią ogromne niebezpieczeństwo. Synoptycy zalecają ostrożność. Należy pozostać w domach i unikać wychodzenia na zewnątrz. Możliwe ogromne utrudnienia na drogach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARZENA KIPIEL-SZTUKA ZNALAZŁA SIĘ W CIĘŻKIM POŁOŻENIU. Z POMOCĄ PRZYSZEDŁ ANDRZEJ GRABOWSKI. SERIALOWY PARTNER PORATOWAŁ HALINKĘ Z „KIEPSKICH”

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI W PORUSZAJĄCYCH SŁOWACH POŻEGNAŁ WYBITNĄ AKTORKĘ. „WYBRAŁA DOBRO”. FANI SĄ PRZEJĘCI TYM, CO O NIEJ MÓWIŁ WICEPREMIER

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA ZOSTAŁA OKRADZIONA. SPRAWCA ZABRAŁ Z JEJ PAŁACU WIELE CENNYCH PRZEDMIOTÓW. TO PRAWDZIWY SKANDAL

Z życia gwiazd: ANNA LEWANDOWSKA NIE PORADZIŁA SOBIE Z TREMĄ? FATALNY BŁĄD ŻONY POPULARNEGO PIŁKARZA. WIDZOWIE NIE POZOSTAWILI NA NIEJ SUCHEJ NITKI