Program „Rodzina 500 plus” w Polsce obowiązuje już od 2016 roku. Słusznie zauważa się jednak, że choć rodzice dostają po 500 złotych na każde dziecko, ze względu na wzrost cen produktów oraz usług powodowany inflacją realna wartość dodatku jest niższa niż przed pięcioma laty.

Z tego powodu Polacy niejednokrotnie wspominali już o potrzebie waloryzacji świadczenia. Póki co – bezskutecznie, gdyż rząd zajmuje się walką z pandemią koronawirusa i nie przeznaczył środków z budżetu na podwyżki dla rodziców.

Pieniądze/YouTube @UZdzicha
Pieniądze/YouTube @UZdzicha

Setki tysięcy polskich rodzin dostaną wyższe świadczenie na dzieci

Okazuje się jednak, że istnieje sposób, by dostać więcej pieniędzy na swoje dzieci. Różnica jest znaczna – mowa o kwocie sięgającej prawie 990 zł w przypadku pierwszego oraz drugiego dziecka i przekraczającej 1000 zł na trzecie, a jeszcze wyższej na kolejne! To realia, które obowiązują w Niemczech w ramach tzw. Kindergeld.

Portal Money zdradza, że w tym roku kwota podwyżki jest najwyższa do tej pory. Jeśli borykamy się ze zbyt niskim 500 plus, to może być alternatywa. I to możliwa do osiągnięcia również dla Polaków – rodzice niemal 200 tys. dzieci mogą liczyć na takie pieniądze!

Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz

By otrzymywać tak duży dodatek na dziecko, zwany niemieckim „500 plus”, trzeba spełnić jeden ważny warunek – co najmniej jedno z rodziców musi mieszkać oraz pracować w Niemczech.

Podwyżka nastąpi już od stycznia. Kwota, którą otrzymają rodzice, na pierwsze oraz drugie dziecko będzie wynosić po 219 euro, trzecie – 225 euro, zaś czwarte oraz kolejne – po 250 euro.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY PO 17 STYCZNIA WRÓCIMY DO NORMALNOŚCI? WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE RZĄD SZYKUJE DLA NAS NOWE OBOSTRZENIA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ PIOTR MÜLLER

O tym się mówi w Polsce: MINISTERSTWO POTWIERDZIŁO DONIESIENIA. MOWA O REKOMPENSACIE FINANSOWEJ W WYSOKOŚCI 80 PROCENT. WICESZEF RESORTU ZDRADZIŁ WSZELKIE SZCZEGÓŁY

O tym się mówi na świecie: POWSTANIE REJESTR ANTYSZCZEPIONKOWCÓW? PIERWSZY KRAJ W EUROPIE INFORMUJE O SPORZĄDZENIU SPISU OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA

Z życia gwiazd: ANDRZEJ PIASECZNY OBCHODZI OKRĄGŁE URODZINY! WOKALISTA WZNIÓSŁ ZASKAKUJĄCY TOAST. MÓWI O PARTIACH POLITYCZNYCH. WŚRÓD GOŚCI NERGAL I MAJKA JEŻOWSKA