Nowy rok przynosi sporo zmian dotyczących opłat oraz podatków. Poza szeroko komentowanym podatkiem cukrowym i zbliżającą się waloryzacją emerytur oraz tzw. trzynastkami nadchodzą kolejne, inne zmiany, o których wspomina Super Express. One również dotyczą polskich seniorów.

Emeryci dostaną więcej pieniędzy

Okazuje się bowiem, że część emerytów będzie mogła liczyć na większe pieniądze. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uskuteczni ponowne przeliczenie. Będzie ono przysługiwać osobom, które urodziły się w 1953 roku i już teraz otrzymują wcześniejszą emeryturę.

Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube  Aktualności 360
Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube Aktualności 360

Nie wystarczy jednak czekać na zmianę wysokości swojego świadczenia – należy złożyć stosowny wniosek, a czas się kończy, gdyż można to zrobić tylko do 11 stycznia.

Co ciekawe, w przypadku osób, które były na wcześniejszej emeryturze, a teraz pobierają świadczenie powszechne, nie trzeba nic robić – ZUS automatycznie wykona przeliczenie.

Kto może dostać więcej pieniędzy? Według informacji płynących z ZUS: osoby, które urodziły się w 1953 roku i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku, który został złożony przed 2013 rokiem. Ci, którzy do 11 stycznia złożą wniosek, dostaną korzystniejsze warunki świadczenia.

Sprawa dotyczy osób, które złożyły wnioski szybciej niż 1 stycznia 2013 roku, nawet jeśli decyzja ZUS zapadła później, albo osób, którym przysługuje renta rodzinna po spełniających warunki seniorach.

Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube  Aktualności 360
Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube Aktualności 360

Od kiedy nastąpią podwyżki? Okazuje się, że bardzo prędko – już od miesiąca, w którym złożymy wniosek. To z pewnością dobra informacja dla osób spełniających warunki. Warto skorzystać z możliwości otrzymywania wyższego świadczenia z ZUS!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY PO 17 STYCZNIA WRÓCIMY DO NORMALNOŚCI? WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE RZĄD SZYKUJE DLA NAS NOWE OBOSTRZENIA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ PIOTR MÜLLER

O tym się mówi w Polsce: MINISTERSTWO POTWIERDZIŁO DONIESIENIA. MOWA O REKOMPENSACIE FINANSOWEJ W WYSOKOŚCI 80 PROCENT. WICESZEF RESORTU ZDRADZIŁ WSZELKIE SZCZEGÓŁY

O tym się mówi na świecie: POWSTANIE REJESTR ANTYSZCZEPIONKOWCÓW? PIERWSZY KRAJ W EUROPIE INFORMUJE O SPORZĄDZENIU SPISU OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA

Z życia gwiazd: ANDRZEJ PIASECZNY OBCHODZI OKRĄGŁE URODZINY! WOKALISTA WZNIÓSŁ ZASKAKUJĄCY TOAST. MÓWI O PARTIACH POLITYCZNYCH. WŚRÓD GOŚCI NERGAL I MAJKA JEŻOWSKA