Jak podaje portal "Lelum", wicepremier Jarrosław Gowin odniósł się do możliwości ponwnego uruchomienia działalności galerii handlowych i hoteli. Polityk wskazał, że rząd chce ja najszybciej przekaać, jak będą wyglądały obostrzenia po 17 stycznia. Czy możemy się spodziewać luzowania obostrzeń?

Jarosław Gowin o otwarciu galerii handlowych

Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii, poinformował, że chciałby aby przedsiębiorcy, tak jak ogół społeczeństwa, jak najszybciej poznali decyzje rządu na temat obostrzeń po 17 stycznia.

Jarosław Gowin/YouTube @TVP Info
Jarosław Gowin/YouTube @TVP Info
Jarosław Gowin/ YouTube @TVP Info

Zapytany o to, czy możemy w najbliższym czasie spodziewać się wznowienia działalności galerii handlowej i hoteli, Jarosław Gowin stwierdził, że taka możliwość będzie w najbliższych dniach analizowana. Zapewnił, że on sam będzie rekomendował odmrożenia w handlu. Niestety w przypadku pozostałych sektorów Gowin nie miał już tak optymistycznych zapowiedzi.

Wśród pytań zadanych wicepremierowi Gowinowi, znalazło się o to, dotyczące powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego. W odpowiedzi, Jarosław Gowin powołał się na informacje przekazane przez ministra edukacji, Przemysława Czarnka, który wskazał, że chciałby, żeby po feriach w szkolnych ławkach pojawili się uczniowie klas od 1 do 3.

Galeria handlowa/ YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna
Galeria handlowa/ YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna
Galeria handlowa/ YouTube @Chrzanowska Telewizja Lokalna

Jarosław Gowin nie wskazał jednak daty zniesienia możliwych obostrzeń. Możliwe, że galerie handlowe wznowią działalność od 18 styczmia, choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Mamy je poznać w najbliższych dniach.

Spodziewacie się ponownego otwarcia galerii?

To też może cię zainteresować: Rzecznik rządu zdradził, co dalej z obostrzeniami i restrykcjami wprowadzonymi w związku z epidemią koronawirusa. Co czeka Polaków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krystyna Janda zaliczyła kolejną wpadkę wokół szczepienia bez kolejki. Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Co takiego powiedziała

O tym się mówi: Dorota Chotecka stanęła w obronie zaszczepionego bez kolejki Radosława Pazury. Gwiazda jest oburzona. Wydała oświadczenie