Jak podaje portal "Wirtualna Polska", 30 grudnia 2020 roku lekarz i pracownik akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zgłosił się do przyjęcia szczepionki na Covid-19. Niestety odesłano go z kwitkiem, mówiąc, że nie widnieje na liście. Jednocześnie w tym samym czasie "w poczekalni czekała dwójka aktorów, kobieta i mężczyzna". Lekarz cytowany przez "WP" przyznał, że on sam, podobnie jak w innych lekarzach, którym również odmówiono w tym dniu szczepienia, miał "poczucie ogromnej niesprawiedliwości".

Poruszająca relacja lekarza

Z relacji medyka, który jest jednocześnie pracownikiem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wynika, że on i jego koledzy po fachu chcieli skorzystać z przysługującej im możliwości zaszczepienia się na Covid-19, 30 grudnia 2020 roku. Zależało im na tym ze względu na czekający ich jeszcze przed Nowym Rokiem ze względu na dyżur.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionki na Covid-19/YouTube @WP

On, podobnie jak większość medyków został odesłany, podczas gdy w poczekalni na zaszczepienie czekało dwójka aktorów, kobieta i mężczyzna. "WP" wskazuje, że ich nazwiska znajdują się na liście nazwisk, jaka ukazała się w mediach.

Cytowany przez "WP" lekarz wskazywał, że pracownicy WUM wskazali, że "ludziom z poza listy udało się zaszczepić, ze względu na nadprogramowe szczepionki". Bulwersuje fakt, że zaszczepiono celebrytów, którzy przecież nie znajdowali się "Grupie 0", której szczepienia miały odbywać się w pierwszej kolejności.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionki na Covid-19/YouTube @WP

Tłumaczenie, że zaszczepiono aktorów z obawy przed niewykorzystaniem puli szczepionek, jest co najmniej niezrozumiałe, zwłaszcza w związku z faktem, że byli chętni do zaszczepienia medycy, którzy zostali odesłani z niczym.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Magda Gessler stworzyła własny catering. Ile będą kosztowały posiłki ułożone przez gwiazdę? Ceny przyprawiają o zawrót głowy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Seniorzy w tarapatach! Zakład Ubezpieczeń Społecznych może zawiesić wypłatę emerytur wielu osobom. Wiadomo, jak można uniknąć takiej sytuacji

O tym się mówi: Na taką wiadomość seniorzy czekali od dawna. Darmowe leki także od lekarzy specjalistów