Do groźnego wydarzenia doszło na terenie Łodzi. Jak podaje portal WP, w budynku Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki doszło do pożaru. Czy niebezpieczna sytuacja została opanowana? Co z osobami, które przebywały na miejscu?

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi pojawił się ogień

Media relacjonują, że placówka łódzkiego ICZMP stanęła w ogniu. Jak wygląda sytuacja na miejscu? Okazuje się, że w dalszym ciągu pracują tam zastępy strażaków pożarnych, którzy mierzą się z żywiołem.

Straż pożarna. Źródło: Youtube Polish Emergency Videos
Straż pożarna. Źródło: Youtube Polish Emergency Videos

Pożar zauważono w szachcie instalacyjnym w budynku „A” ICZMP. Zgłoszenie dotarło do straży pożarnej dziś około godziny 8:14. Niezwłocznie udano się na miejsce zdarzenia.

Na początku mówiło się o około 100 ewakuowanych, aktualnie jest to ok. 300 osób, w większości pacjentek oddziału ginekologiczno-położniczego. Kobiety oraz pracownicy placówki zostały rozlokowane w najbliższych oddziałach placówki.

Straż pożarna. Źródło: Youtube Limanowa.in
Straż pożarna. Źródło: Youtube Limanowa.in

Na zewnątrz budynku wciąż pozostają pracownicy administracji. Ewakuacja miała miejsce z uwagi na duże zadymienie w części instytucji. Osoby, które przebywają na zewnątrz, mogą znaleźć schronienie w specjalnie podstawionych autobusach, co podkreślał asp. Marek Kaczewiak z łódzkiej straży pożarnej.

Jak dowiedziały się media, pożar zaczęli gasić najpierw pracownicy szpitala, następnie na miejsce przybyły służby. Póki co nie pojawiły się informacje o poszkodowanych – prawdopodobnie ogień nie zdążył rozprzestrzenić się na tyle, by mówić o rannych.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI”: ODCINEK NOWEJ EDYCJI POWALIŁ NA KOLANA. WIDZOWIE W ZACHWYCIE! CZY SEZON OKAŻE SIĘ HITEM? BOHATEROWIE TO BARWNE PTAKI

O tym się mówi w Polsce: KIEDY UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ? MINISTER ZDROWIA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ NA TEMAT DECYZJI RZĄDU. RODZICE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CO STANIE SIĘ PO FERIACH ZIMOWYCH

O tym się mówi na świecie: WIADOMO JAKA KSIĘŻNA KATE JEST POZA FLESZEM KAMER. WIELE OSÓB MOŻE BYĆ ZASKOCZONYCH TYM JAKA JEST W DOMU I JAK WYGLĄDAJĄ JEJ OBOWIĄZKI

Z życia gwiazd: KASIA TUSK POKAZAŁA NIEZNANĄ DO TEJ PORY FOTOGRAFIĘ ZE ŚLUBU! WIELKA GRATKA DLA FANÓW ZNANEJ BLOGERKI. CÓRKA DONALDA TUSKA POKAZAŁA SIĘ Z OJCEM