500 plus to jedno ze świadczeń, które przysługują rodzicom. Obecnie pieniądze przyznawane są na każde dziecko. Należy jednak pamiętać, że nie trafią do nas „z automatu”, konieczne jest dopełnienie formalności.

W tym roku jest to szczególnie ważne – wszak zmienia się część zasad, dlatego tym bardziej trzeba pilnować swoich obowiązków oraz terminów. Co zrobić, by dostawać pieniądze? Portal Pikio przygotował krótki poradnik.

500 Plus/Youtube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
500 Plus/Youtube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

500 plus w 2021 roku, są spore zmiany

Przede wszystkim pamiętajmy, komu przysługuje 500 plus, przyznawane obecnie na każde dziecko. Jest ono przeznaczone m.in. dla opiekunów prawnych, rodziców, rodzinnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych dzieci.

Wniosek o dodatkowe pieniądze składa się osobiście w ośrodku pomocy społecznej, urzędzie miasta lub gminy, internetowo bądź przez Pocztę Polską. Już niebawem zbliża się termin, w którym należy po raz kolejny wnioskować o pieniądze.

Osoby, które nie chcą stracić bądź chciałyby zacząć otrzymywać 500 plus, muszą pamiętać o tym, że wniosek ma zostać złożony przed końcem czerwca 2021 roku. Wtedy możemy liczyć na pieniądze tak, że w przypadku osób już pobierających świadczenie zachowana będzie ciągłość.

Jeśli wniosek złożymy do 30 kwietnia, pieniądze trafią na nasze konto do 30 czerwca. Przy wniosku złożonym w maju dostaniemy pierwsze świadczenie w lipcu, w przypadku wnioskowania o pieniądze w czerwcu – otrzymamy je w sierpniu, zaś gdy wniosek złożymy w lipcu, wypłata nastąpi we wrześniu.

500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

Jeśli zapomnimy i wniosek wpłynie dopiero w sierpniu, nie dostaniemy pieniędzy za czerwiec ani lipiec. Należy więc wpisać do kalendarza termin i go dopilnować.

Ważną informacją jest także fakt, że obecny okres zasiłkowy potrwa do 31 maja 2021, a wnioski można składać już od lutego. Kolejny okres świadczeniowy potrwa od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI”: ODCINEK NOWEJ EDYCJI POWALIŁ NA KOLANA. WIDZOWIE W ZACHWYCIE! CZY SEZON OKAŻE SIĘ HITEM? BOHATEROWIE TO BARWNE PTAKI

O tym się mówi w Polsce: KIEDY UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ? MINISTER ZDROWIA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ NA TEMAT DECYZJI RZĄDU. RODZICE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CO STANIE SIĘ PO FERIACH ZIMOWYCH

O tym się mówi na świecie: WIADOMO JAKA KSIĘŻNA KATE JEST POZA FLESZEM KAMER. WIELE OSÓB MOŻE BYĆ ZASKOCZONYCH TYM JAKA JEST W DOMU I JAK WYGLĄDAJĄ JEJ OBOWIĄZKI

Z życia gwiazd: KASIA TUSK POKAZAŁA NIEZNANĄ DO TEJ PORY FOTOGRAFIĘ ZE ŚLUBU! WIELKA GRATKA DLA FANÓW ZNANEJ BLOGERKI. CÓRKA DONALDA TUSKA POKAZAŁA SIĘ Z OJCEM