Wiele osób uważa, że 2021 rok będzie czasem zmian. Pierwszym przełomem może być przeprowadzanie szczepień na koronawirusa – mówi się, że to dzięki nim rzeczywistość zacznie powoli wracać do normy.

To jeszcze nie wszystko. W Polsce planuje się wprowadzenie wielu dodatkowych opłat i podatków, m.in. podatku od handlu detalicznego czy opłaty cukrowej. Wszystkie te zmiany znacząco odbiją się na cenach produktów. Co stanie się droższe i o ile? Na to pytanie odpowiedź znają specjaliści, których opinie przytacza portal Money.

Sklep Żabka/ YouTube @Biznes z Franczyzą
Sklep Żabka/ YouTube @Biznes z Franczyzą

Co zdrożeje w 2021 roku?

Poza wspomnianymi dodatkowymi opłatami należy spodziewać się również podwyżek opłat za śmieci, telewizję oraz prąd. Zdaniem specjalistów w 2021 roku spotkamy się z 2,5-procentową inflacją.

W 2020 roku ceny rosły najszybciej od kilku lat. Inflacja w Polsce była niemalże rekordowa, jedna z wyższych wśród państw członkowskich Unii Europejskiej. Czy w 2021 roku sytuacja się powtórzy?

Jak zauważają specjaliści, będzie drożej w przypadku opłat, m.in. za energię elektryczną, śmieci oraz… psa. Niestety, ceny w sklepach także będą rosnąć, jednak już nie tak szybko, jak w minionych miesiącach.

Więcej wydamy na prąd – będzie to różnica o ok. 12-13%. Gaz będzie z kolei tańszy.

Sklep socjalny "Spichlerz"/YouTube @Telewizja TVT
Sklep socjalny "Spichlerz"/YouTube @Telewizja TVT

Co ciekawe, wyższe będą także opłaty za śmieci w niektórych miastach, podatek za posiadanie psa, abonament radiowo-telewizyjny. Pojawi się również podatek cukrowy, który przyczyni się do podwyżki cen m.in. słodzonych napojów.

Twierdzi się, że stabilne będą zaś ceny mięsa, a także warzyw – zdaniem ekspertów w drugiej połowie 2021 roku mogą pojawić się delikatne podwyżki. Wyhamować mają także ceny owoców.

Droższe może być także paliwo, choć zdaniem specjalistów ceny nie przekroczą 5 zł za litr.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELBICIELI "SANATORIUM MIŁOŚCI" CZEKA SEZON PEŁEN EMOCJI. NIE ZABRAKNIE WZRUSZEŃ I MIŁOŚCI. ZWIASTUN TRZECIEJ EDYCJI PROGRAMU ZDRADZA WIELE

O tym się mówi w Polsce: WICEMINISTER ZDROWIA WALDEMAR KRASKA WYJAWIŁ PRAWDĘ DOTYCZĄCĄ SENIORÓW. NA CO POWINNY BYĆ PRZYGOTOWANE OSOBY PO 60. ROKU ŻYCIA

O tym się mówi na świecie: ŻONA DONALDA TRUMPA POCHWALIŁA SIĘ UDEKOROWANYM ŚWIĄTECZNIE DOMEM. DEKORACJE NA BOGATO I KILKADZIESIĄT CHOINEK ROBIĄ WRAŻENIE [ZDJĘCIA]

Z życia gwiazd: MEGHAN MARKLE POWAŻNIE POKŁÓCIŁA SIĘ Z HARRYM W TRAKCIE ŚWIĄT? ZAGRANICZNE MEDIA NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI. WIADOMO, O CO POSZŁO MAŁŻONKOM