Marlena Maląg zdradziła, jak będą wyglądać wypłaty zasiłku opiekuńczego już po świętach.

Jak wynika z listy prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wypłaty zasiłku opiekuńczego ma zostać wydłużona o kolejne trzy tygodnie – czyli łącznie 21 dni. rodzice będą mogli skorzystać ze świadczenia na dzieci do 17 stycznia włącznie.

Powodem tej sytuacji jest narodowa kwarantanna, którą zapowiedział premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Ma ona potrwać od 28 grudnia do 17 stycznia. W ten czas wliczą się ferie zimowe dla uczniów w całej Polsce – od 4 do 17 stycznia.

Według obecnych przepisów, termin wypłaty zasiłku opiekuńczego kończy się 24 grudnia i rodzice zastanawiali się, co będzie dalej z otrzymywaniem przez nich świadczenia na dzieci, którym z racji zamknięcia szkół trzeba zapewnić opiekę. Obawy rodziców były spore, gdyż rządzący przez dłuższy czas nie odpowiadali na pytanie o przedłużenie świadczenia.

Czy zasiłek opiekuńczy będzie dalej wypłacany? Jest potwierdzenie ze strony minister rodziny, Marleny Maląg

Wkrótce okazało się, że dzieci i młodzież do 16 roku życia nie będą mogli do 17 stycznia opuszczać domu bez opieki osoby dorosłej. Zatem będą musiały zostać w domach, co wymaga zapewnienia opieki najmłodszym.

Jak zostało ujawnione w wykazie prac legislacyjnych pojawił się projekt rozporządzenia, który ma wydłużyć wypłatę zasiłku do końca ferii zimowych, czyli do 17 stycznia 2021 roku.

Zasiłek przysługuje rodzicom dzieci do 8 lat i do 16 roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych.

„Nie ma innej możliwości osiągnięcia celu projektu za pomocą innych środków” – czytamy w komunikacie ministerstwa, cytowanym przez serwis Money PL.

Jak informował portal "Życie": PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZDRADZIŁ POLAKOM JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH SEKRETÓW ŚWIĄTECZNYCH SWOJEJ RODZINY. MÓWIŁ O SWOJEJ ŻONIE. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: SPORE ZASKOCZENIE DLA WIELBICIELI „SPRAWY DLA REPORTERA”! ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZAŁA W PROGRAMIE TVP SWÓJ NIEZNANY TALENT. KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ

Portal "Życie" pisał również: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ DO POLAKÓW ZE SMUTNYMI INFORMACJAMI. CHOROBA POKONAŁA WAŻNĄ POSTAĆ POLSKIEJ OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ. CHODZI O POSŁA

Pisaliśmy również o: OD PIERWSZEGO DNIA NOWEGO ROKU DO AKCJI ZOSTANIE ZAANGAŻOWANE WOJSKO. SYTUACJA BUDZI NIEPOKÓJ. MEDYCY DRŻĄ O BEZPIECZEŃSTWO PACJENTÓW