Jak wynik z informacji przekazanych przez portal "Radio Zet", prezydent Andrzej Duda zapewnił, że nigdy nie padł propozycja wprowadzenia w naszym krju stanu wyjątkowego. Dodatkowo, prezydent podkreślił, że najważniejszym wyzwaniem i zadaniem na teraz, jest uspokojenie nastrojów społecznych i zniwelowania napięcia, jakie powstało.

Andrzej Duda o walce z epidemią

Prezydent był gościem Polsat News, gdzie mówił o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na obszarze naszego kraju. Andrzej Duda przyznał, że nigdy nie otrzymał propozycji, choćby tylko i wyłącznie do rozważnia, wprowadzenia w naszym kraju stanu wyjątkowego, czy innych stanów nadzwyczajnych przewidzianych w Konstytucji, w związku z epidemią koronawirusa.

Prezydent Duda podkreślił również, że obecnie mamy w kraju do czynienia z dużym napięciem społecznym, które trzeba jak najszybciej rozładować. "Ludzie są zdenerowani i zmęczeni" - stwierdził Andrzej Duda. Negatywne emocje wywołane są zarówno obawą o zdrowie swoje i bliskich oraz sytuacją zawodową i widmem utraty pracy.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @W Pałacu Prezydenckim
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @W Pałacu Prezydenckim
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @W Pałacu Prezydenckim

Andrzej Duda o policji

Prezydent Andrzej Duda był również pytany o działania policji, które odbiły się w ostatnim czasie głośnym echem. Zdaniem głowy państwa "policja zachowuje się wzorcowo" i robi wszystko, żeby nie doszło na polskich ulicach do zamieszek.

Prezydent podkreślił również, że policja musi reagować na wszelkie przejawy "chuligaństwa", a także reagować na ataki na policjantów, tak jak to czynią.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @NaTemat
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @NaTemat
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @NaTemat

Zgadzacie się ze stanowiskiem Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coś wyjątkowego. Za ile zostanie wylicytowany ważny dla polityka przedmiot

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Premier Mateusz Morawiecki zdradził Polakom jeden z największych sekretów świątecznych swojej rodziny. Mówił o swojej żonie. O co chodzi

O tym się mówi: Spore zaskoczenie dla wielbicieli „Sprawy dla reportera”! Elżbieta Jaworowicz pokazała w programie TVP swój nieznany talent. Kto by się spodziewał