28 grudnia zaczną obowiązywać obostrzenia, które ogłoszono podczas jednej z ostatnich konferencji prasowej. Zostały one już zapisane w Dzienniku ustaw. Zmian będzie naprawdę dużo.

Okazuje się jednak, że są lokale oraz sklepy, które nie odczują nowych przepisów. O których branżach mowa?

Nowe obostrzenia od 28 grudnia. Które lokale pozostaną otwarte?

Portal BiznesInfo przypomina, że lockdown, który zacznie się 28 grudnia, nie obejmie wszystkich gałęzi polskiej gospodarki. Są wszak sklepy oraz lokale, które pozostaną otwarte. O których mowa?

Galeria handlowa. Źródło: Youtube KOTHYSCHER
Galeria handlowa. Źródło: Youtube KOTHYSCHER

28 grudnia zamknięte zostaną galerie handlowe, a przynajmniej większość punktów oraz sklepów, które się w nich znajdują. Część pozostanie jednak otwarta. Najnowsze rozporządzenie znalazło się w Wykazie Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów.

Nowe obostrzenia mają być aktualne od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku, z możliwością przedłużenia. Co takiego zakładają zasady?

Ważną zmianą jest zakaz handlu detalicznego w obiektach usługowych albo handlowych, również w parkach handlowych – wszystkich obiektach powyżej 2000 m2.

Jednak miejsca, w których „przeważająca działalność” to sprzedaż środków czystości, żywności, artykułów toaletowych, produktów kosmetycznych i leczniczych, gazet lub książek, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, artykułów remontowych, budowlanych, dla zwierząt domowych, mebli, kuponów gier losowych, części i akcesoriów do samochodów, motocykli, paliw i usług telekomunikacyjnych pozostaną otwarte.

Galeria handlowa. Źródło: Youtube dlaCiebietv
Galeria handlowa. Źródło: Youtube dlaCiebietv

Co więcej otwarte będą kosmetyczki, optycy, placówki bankowe, medyczne, pocztowe, logistyczne, ubezpieczeniowe, fryzjerskie, warsztaty samochodowe, placówki ubezpieczeniowe, wymiana i naprawa opon, dętek, myjnie samochodowe, pralnie, ślusarze, szewcy, krawcy, gastronomia na wynos i z dostawą.

Wciąż będą obowiązywać limity osób oraz godziny dla seniorów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NA TĘ WIADOMOŚĆ CZEKAŁO WIELU UCZNIÓW. CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA WYDAŁA PILNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY MATUR I EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

O tym się mówi w Polsce: CZY CZĘŚĆ EMERYTÓW STRACI 500 PLUS DLA SENIORA? WSZYSTKO PRZEZ ZAPOWIADANĄ NA MARZEC 2021 WALORYZACJĘ. WAŻNE INFORMACJE DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: NAJNOWSZE DONIESIENIA MEDIÓW O SZCZEPIONCE. PREPARAT MA TRAFIĆ NA RYNEK JUŻ WKRÓTCE. KIEDY RUSZĄ SZCZEPIENIA? ZNANE SĄ JUŻ SZCZEGÓŁY PROGRAM SZCZEPIEŃ

Z życia gwiazd: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK UDZIELIŁA PIERWSZEGO WYWIADU PO STRACIE MĘŻA. WDOWA PO PIOTRZE WOŹNIAKU-STARAKU OPOWIEDZIAŁA O NAJTRUDNIEJSZYM CZASIE W ŻYCIU