Jak podaje portal "Lelum", wielu uczniów, rodziców i nauczycieli zastanawia się, kiedy będą mogli wrócić do szkół. Szef resortu edukacji wskazał, że może to nastąpić tuż po feriach, a więc w poniedziałek18 stycznia. Kto wówczas zasiądzie w szkolnych ławach?

Nauczanie stacjonarne już w styczniu?

W związku z epidemią koronawirusa uczniowie musieli przejść na nauczanie zdalne, co miało pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w społeczeństwie. Wielu uczniów, nauczycieli i rodziców zastanawia się, kiedy ponownie będą mogli wrócić do szkół i uczyć się w trybie stacjonarnym.

Szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek wskazał, że realnym scenariuszem jest powrót uczniów do szkół już 18 stycznia 2021 roku, a więc tuż po zakończeniu przerwy świąteczno-feriowej. Na początek do szkół mieliby jednak wrócić wyłącznie uczniowie klas 1-3. Rozważa się także powrót do szkolnych ławek ósmoklasistów oraz tegorocznych maturzystów.

Uczniowie/ YouTube @TelewizjaGorzów
Uczniowie/ YouTube @TelewizjaGorzów
Uczniowie/ YouTube @TelewizjaGorzów

W rozmowie z TVP Info, wszystko uzależnione jest jednak od tego, w jaki sposób rozwijać będzie się sytuacja epidemiczna. Wpływ na sytuację epidemiczną mają mieć, zdaniem szefa MEN również nasze zachowania w czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz ferii zimowych.

Uczniowie/ YouTube @TelewizjaGorzów
Uczniowie/ YouTube @TelewizjaGorzów
Uczniowie/ YouTube @TelewizjaGorzów

Decyzja o ewentualnym powrocie dzieci do szkół będzie skonsultowana wcześniej z epidemiologami i wirusologami zasiadającymi w Radzie Medycznej, funkcjonującej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Uczniowie najmłodszych klas mają największe szanse na powrót do szkolnych ławek, także dlatego, że w ich przypadku nauczanie zdalne okazuje się być najmniej efektywne. Jednocześnie Przemysław Czarnek zaznaczył, że jeśli sytuacja epidemiczna nie pozwoli na powrót do nauki stacjonarnej, wówczas będzie ona kontynuowana zdalnie.

Co sądzicie o rozwiązaniach zaproponowanych przez szefa MEN-u?

To też może cię zainteresować: Kolejna znana osoba odeszła przed świętami! Polityk przegrał walkę z koronawirusem. Ogromna strata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Polski statek znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie. "Port Gdynia" na celowniku piratów. Co stało się dalej

O tym się mówi: Czy we Wigilię i święta Bożego Narodzenia spadnie śnieg? Najnowsze prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości