Święta Bożego Narodzenia 2020 już za pasem – Wigilia już za 2 dni, w czwartek. Tymczasem wielu z nas dopiero niedawno wysłało świąteczne paczki dla bliskich lub czeka na swoje przesyłki.

Biorąc pod uwagę fakt, że w tym szczególnym okresie firmy kurierskie oraz Poczta Polska przeżywają ogromne oblężenie. Czy jest jeszcze szansa, że nasze paczki dotrą do świąt? Odpowiadamy na to ważne pytanie!

Poczta Polska poinformowała, czy paczki zdążą dotrzeć do świąt

Nie dość, że na barkach pracowników Poczty Polskiej i firm kurierskich ciąży obecnie wiele obowiązków, to jeszcze obowiązują obostrzenia, które mogą utrudniać sprawę. Portal BiznesInfo przypomina, że najnowszym z nich jest zakaz lotów do i z Wielkiej Brytanii.

Poczta Polska, paczki. Źródło: Youtube Poczta Polska
Poczta Polska, paczki. Źródło: Youtube Poczta Polska

Jak się okazuje, Poczta Polska również przestrzega wspomnianego zakazu. Wystosowano ważny komunikat prasowy, który tłumaczy powody, a także skutki tej istotnej decyzji. Czy to oznacza, że paczki świąteczne do Wielkiej Brytanii nie trafią do odbiorców?

Jak się okazuje, od 21 grudnia nie ma możliwości przesłania paczki pocztowej, przesyłki EMS ani listu do Wielkiej Brytanii. Zawieszono te usługi do odwołania.

Jeśli chcemy nadać przesyłki do innych państw, m.in. do Czech, Belgii, Holandii czy na Ukrainę – nie ma ku temu przeciwwskazań.

Poczta Polska, paczki. Źródło: Youtube Poczta Polska
Poczta Polska, paczki. Źródło: Youtube Poczta Polska

Co więcej, poczta dodała, że zawieszone jest wysyłanie przesyłek także do innych niektórych krajów.

Jeśli chodzi o nasze świąteczne paczki – jest jeszcze nadzieja, że zdążą dotrzeć na święta. Kurierzy i listonosze obecnie pracują również w weekendy, a na Poczcie Polskiej pracuje jeszcze ponad tysiąc osób zatrudnionych sezonowo.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NA TĘ WIADOMOŚĆ CZEKAŁO WIELU UCZNIÓW. CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA WYDAŁA PILNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY MATUR I EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

O tym się mówi w Polsce: CZY CZĘŚĆ EMERYTÓW STRACI 500 PLUS DLA SENIORA? WSZYSTKO PRZEZ ZAPOWIADANĄ NA MARZEC 2021 WALORYZACJĘ. WAŻNE INFORMACJE DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: NAJNOWSZE DONIESIENIA MEDIÓW O SZCZEPIONCE. PREPARAT MA TRAFIĆ NA RYNEK JUŻ WKRÓTCE. KIEDY RUSZĄ SZCZEPIENIA? ZNANE SĄ JUŻ SZCZEGÓŁY PROGRAM SZCZEPIEŃ

Z życia gwiazd: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK UDZIELIŁA PIERWSZEGO WYWIADU PO STRACIE MĘŻA. WDOWA PO PIOTRZE WOŹNIAKU-STARAKU OPOWIEDZIAŁA O NAJTRUDNIEJSZYM CZASIE W ŻYCIU