Jak donosi "Pikio", od nowego roku zacznie obowiązywaćpodatek handlwi. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że obowiązek ten wejdzie w zycie już od 1 stycznia.

Nie wszyscy będą zadowoleni

źródło: YouTube

Jak ofłosiło Ministerstwo Finansów, wysokość wprowadzonego od 1 stycznia 2021 roku podatku handlowego ustalana będzie według osiąganych przez firmy obrotów. Przedsiębiorcy nieprzekraczający 170 milionów złotych, będą płacić podatek w wysokości o,8 procenta. Ci, których obrót przekroczy ten próg, będą musieli zapłacić 1,4 procenta.

Jak tłumaczył minister finansów Tadeusz Kościński, wpływy z podatku mają trafić wprost do budżetu państwa, a według prognoz ministerstwa, może to być około półtora miliarda złotych.

Jak podkreślił minister Kościński, wprowadzenie podatku handlowego pomoże zmniejszyć konkurencyjność potężnych zagranicznych sieci na rzecz wyrównania szans z mniejszymi, polskimi sklepami, które zawsze cierpią na powstaniu kolejnej sieci marketów należących do obcokrajowców.

źródło: YouTube

To jest kamyczek do tego, żeby troszeczkę wyrównać szanse.

Jeśli skutki lockdownów nadal będą negatywnie wpływać na mniejszych przedsiębiorców, niebawem może się okazać, że całkowicie znikną z rynku, a pozostaną jedynie wielkie markety typu Lidl, czy Auchan, z których wpływy wciąż uciekają poza granice naszego kraju.

Gdyby tak przyjrzeć się ulicom polskich miast, ze smutkiem się zauważa, że coraz więcej firm zamyka swe działalności z powodu załamania gospodarki na skutek lockdownów. Jak przewidywali eksperci, oraz sami przedsiębiorcy, skutki pozamykania wielu punktów usługowych i sklepów, będzie skutkowało negatywnie jeszcze długo po przywróceniu możliwości ich prowadzenia.

Wielu nowych na rynku, którzy nie zdążyli jeszcze wyrobić sobie marki i zdobyć tłumów klientów przed pierwszym lockdownem, dzisiaj wywiesza na drzwiach swoich firm kartki z informacją o likwidacji. Nowy podatek miałby wyrównać szanse między wielkimi marketami, a małymi, lokalnymi sklepikami.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Czy królowa Elżbieta II zobaczy jeszcze prawnuka? Zaskakujące doniesienia z Wielkiej Brytanii

Zerknij: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie