Decyzja dotycząca narodowej kwarantanny oraz godziny policyjnej w Sylwestra, którą w czwartek przedstawił rząd, spotkała się z ogromnym niezadowoleniem Polaków. Jak się okazuje, działania podejmowane przez rządzących nie spodobały się nawet... byłym członkom owego rządu. O co chodzi?

Czy kościoły powinny zostać zamknięte?

Na temat decyzji rządzących w programie Onet Rano wypowiedział się... były minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz. Wystosował on nietypowy apel, który wielu Polakom może dać do myślenia.

Narodowa kwarantanna, ogłoszona przez Adama Niedzielskiego w ostatni czwartek, potrwać ma od 28 grudnia do 17 stycznia. Dodatkowo, w dzień Sylwestra od godziny 19:00 do godziny 6:00 w Nowy Rok obowiązywać ma całkowity zakaz przemieszczania się. Swojego oburzenia tą decyzją nie kryje były minister zdrowia spod skrzydeł Koalicji Obywatelskiej.

Jak zauważył Arłukowicz - wprowadzane stopniowo rygory dotykają niemal wszystkie miejsca z wyjątkiem... kościołów, w których wciąż obowiązują dotychczasowe limity osób. Zdaniem byłego ministra takie działania ukazują ogromny brak odpowiedzialności oraz logiki ze strony rządu. Wielkimi krokami zbliżają się bowiem święta Bożego Narodzenia, w czasie których Polacy tłumnie wyruszą na msze oraz pasterki.

"Jeżeli minister zdrowia ogłasza, że będziemy mieć godzinę policyjną w Sylwestra, to ja oczekuje od rządu podjęcia decyzji dużo ważniejszej i poważniejszej. Mianowicie, oczekuje decyzji o zamknięciu kościołów w święta, szczególnie w Wigilię, kiedy tysiące starszych ludzi ruszy na pasterkę" - oświadczył polityk.

Arłukowicz podkreśla, iż ograniczanie poruszania się po ulicach w noc sylwestrową, podczas gdy kościoły pozostają otwarte, jest rażąco nierozważnym działaniem. Apeluje on, by świątynie na czas świąt zostały zamknięte - mogłoby to uchronić Polaków, a zwłaszcza osoby starsze, przed błyskawicznym rozprzestrzenianiem się wirusa.

Zobacz także: Agnieszka Chylińska szczerze o swoich dzieciach oraz napisanych powieściach. Dlaczego nie pisze książek dla dorosłych. Odpowiedź zaskakuje

Może cię zainteresować: Przykra wiadomość dla miłośników kultowych teleturniejów w Polsce. Jednego z najlepszych uczestników nie ma już pośród nas. Fani pogrążeni w żałobie

Pisaliśmy również o: Media obiegło ważne dla Polaków pytanie do Andrzeja Dudy. Czy da nam przykład i pozwoli na wstrzyknięcie sobie szczepionki na koronawirusa