Najnowsze, zatrważające wieści dla miłośników kultowych teleturniejów w Polsce. Jednego z najlepszych uczestników nie ma już pośród nas. Fani pogrążeni w żałobie i ogromnym smutku... O kim mowa?

Teleturnieje naukowe bazujące na udzielaniu odpowiedzi na niezwykle trudne pytania z przeróżnych dziedzin życia, takie jak “Jeden z dziesięciu”, "Va Banque" czy "Miliard w rozumie" są uwielbiane przez widzów na całym świecie.

Niemalże każdy lubi oglądać zmagania uczestników, dopingować im oraz podziwiać za tak rozległą wiedzę na niemal każdy temat.

Mistrza teleturniejów nie ma już pośród nas...

Jednym z uczestników, który zapadł w pamięcy tysięcy Polaków był pan Bogusław Lewandowski, który osiągał niesamowite wyniki i wygrywał wiele tego typu teleturniejów.

Mężczyzna był nauczycielem języka polskiego oraz historii. Jak sam wspominał w jednym z udzielonych kiedyś wywiadów, jego pasją jest nauka i nieustanne zdobywanie nowej wiedzy.

- Do finałowego odcinka przygotowywałem się podczas wakacji. Poświęcałem na to jakieś 2 godziny dziennie. Pasję do nauki rozbudzili we mnie w dzieciństwie rodzice oraz nauczyciele w szkole podstawowej i liceum. Mam bardzo dobrą pamięć, która przydaje się podczas nauki. Lubię uczyć się nowych rzeczy. - mówił pan Bogusław.

Niestety, dziś media obiegła przykra wiadomość o śmierci mężczyzny. Zmarł w wyniku walki z koronawirusem.