Najnowsze, zaskakujące informacje dotyczące panujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Przedstawiciele branży turystycznej nie kryją oburzenia nowymi obostrzeniami i zgłaszają sprzeciw. Właściciele hoteli są załamani! O co chodzi?

Jak wiadomo, tegoroczny Sylwester będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczas. Najbardziej imprezowy i huczny dzień w roku z uwagi na panujące obostrzenia tym razem trzeba będzie spędzić w zaciszu domowym nie udając się na nocne spacery, gdyż może to grozić poważnymi karami finansowymi.

Od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązuje tak zwana kwarantanna narodowa – wszystkie hotele, galerie handlowe czy stoki narciarskie będą zamknięte, co dla branży turystycznej na Podhalu oznacza całkowity kryzys!

Sprzeciw przedstawicieli branży turystycznej!

Właściciele placówek turystycznych nie kryją ogromnego oburzenia tą sytuacją i zgłaszają sprzeciw, ponieważ taka sytuacja na pewno doprowadzi do klęski większości przedsiębiorstw, które główny przychód uzyskują właśnie w okresie świątecznym i w ferie zimowe.

- Szok to jest mało powiedziane. To jest kompletnie nieprzemyślana decyzja. (…) To jest dążenie nie tylko do kryzysu gospodarczego, ale i ogromnego kryzysu społecznego. - mówi prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, Agata Wojtowicz.