W najbliższą niedzielę będziemy mieli już trzecią niedzielę handlową w tym miesiącu. Z okazji zbliżających się świąt, będzie to dodatkowa okazja by zrobić odpowiednie zakupy spożywcze czy poszukać podarków pod choinkę.

Rządzący jednak przypominają, że należy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego czyli dezynfekcji rąk, dystansie społecznym i zakrywaniu nosa oraz ust.

Wzmożone kontrole będzie prowadzić także policja, a za nieprzestrzeganie przepisów może grozić surowy mandat albo wniosek o ukaranie do sądu.

Specjaliści już przewidują, że w ten weekend w sklepach może być prawdziwe oblężenie. Wszystko to z powodu zapowiedzi kolejnej narodowej kwarantanny, która ma rozpocząć się w poniedziałek 28 grudnia i potrwać aż do 17 stycznia.

galerie handlowe
galerie handlowe
fot. screen YouTube / Onet100

Zamknięte będą ponownie w większości galerie handlowe i większość sklepów poza drogeriami, aptekami, kioskami prasowymi itp. co oznacza, że okazji na zakupy jest już niewiele.

Kupować będzie można w praktyce jeszcze do 24 grudnia, a potem są już święta Bożego Narodzenia.

Wiele osób dopytuje z tego powodu o zorganizowanie jeszcze jednej niedzieli handlowej 27 grudnia tuż przed kwarantanną.

Jak mówiła niedawno wiceminister Olga Semeniuk w programie „Money. To się liczy”, ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Na razie nie ma jeszcze żadnej decyzji i niewiele osób wierzy, że rząd wprowadzi takie rozwiązanie.

Jak informował portal "Życie": Minister Maląg podała termin wypłacenia tzw. czternastek. Wiadomo kiedy emeryci będą mogli oczekiwać dodatkowego zastrzyku gotówki

Przypomnij sobie: Jasnowidz Jackowski powraca z nową przepowiednią. W wizji dotyczącej przyszłego roku miał zobaczyć nadawanie Polakom numerów. Co to może oznaczać

Portal "Życie" pisał również: Bliscy i przyjaciele pożegnali wybitnego aktora Piotra Machalicę. Wybitny aktor odszedł w poniedziałek w nocy po zakażeniu koronawirusem