Ten tydzień rozpoczął się od szokującej wiadomości o odejściu Piotra Machalicy. Aktor zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek 14 grudnia w warszawskim szpitalu MSWiA.

Machalica zakaził się koronawirusem, z którym niestety ostatecznie przegrał walkę o swoje życie. Miał 65 lat.

Dzisiaj, w piątek 18 grudnia, o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na pl. Teatralnym rozpoczęła się msza pożegnalna w intencji aktora, na której pojawiła się jego rodzina oraz przyjaciele ze środowiska artystycznego, w tym między innymi Artur Żmijewski, Olaf Łukaszewicz, Krystyna Janda, Jerzy Zelnik, Edyta Olszówka, Cezary Żak, Hanna Śleszyńska.

Zgodnie z relacją Super Expressu, pożegnanie wywołało wzruszenie u wielu osób, którzy dalej nie potrafią uwierzyć w to co się stało.

Piotr Machalica nie żyje
Piotr Machalica nie żyje
fot. screen YouTube / Zerek

Aktor od dłuższego czasu miał problemy zdrowotne, ale w ostatnich miesiącach przeżywał drugą młodość. Trzy miesiące temu wziął ślub i deklarował, że jest bardzo szczęśliwy.

„Do końca nie było wiadomo, czy to COVID-19. Drżeliśmy o jego zdrowie, ponieważ on od dosyć dawna był człowiekiem schorowanym” - mówiła ostatnio Magda Umer na antenie TVN.

Piotr Machalica pochowany zostanie tylko w gronie najbliższej rodziny w Częstochowie. Urna z jego prochami zostanie złożona w rodzinnym grobowcu na cmentarzu św. Rocha.

Jak informował portal "Życie": Minister Maląg podała termin wypłacenia tzw. czternastek. Wiadomo kiedy emeryci będą mogli oczekiwać dodatkowego zastrzyku gotówki

Przypomnij sobie: Jasnowidz Jackowski powraca z nową przepowiednią. W wizji dotyczącej przyszłego roku miał zobaczyć nadawanie Polakom numerów. Co to może oznaczać

Portal "Życie" pisał również: Zapowiedziano ponowne zmiany cen paliw. Eksperci doradzają by nie zwlekać z wizytą na stacji benzynowej. Koszty już wkrótce mają być jeszcze wyższe