Trwają przygotowania przed świętami Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kilka dni temu miała miejsce też uroczystość podczas której prezydent Andrzej Duda oficjalnie przyjął Betlejemskie Światełko Pokoju od Harcerzy ZHP.

Andrzej Duda serdecznie podziękował harcerzom za dostarczenie tego symbolicznego ognia z miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa.

„To tegoroczne hasło Betlejemskiego Światełka Pokoju, służby, która w tym roku, w czasie pandemii koronawirusa, ma bardzo silny i znamienny wymiar; służby, która realizowana wobec drugiego człowieka jest najmocniejszym spoiwem, które charakteryzuje, obok przyjaźni, harcerskiego ducha.” – mówiła głowa naszego państwa o służbie w obecnych czasach.

Podczas przemówienia zdradził też niespodziewany sekret, o którym mało kto wcześniej wiedział na temat przeszłości swojej małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
fot. screen YouTube / TVP Info

Wiadomo już było, że sam prezydent był w młodości harcerzem, ale niespodziewanie jego żona też miała harcerską przygodę. Jak widać, para ma ze sobą wiele wspólnego i z pierwszej ręki zna znaczenie służby na rzecz innych.

Wiadomość zrobiła wrażenie na wielu osobach zwłaszcza, że pierwsza dama nie lubi ujawniać osobistych informacji ze swojego życia.

Z kolei o całej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju można dowiedzieć się na stronie www.swiatlo.zhp.pl . W tym roku towarzyszy jej hasło „Światło służby”.

Jak informował portal "Życie": Marta Kaczyńska ogłosiła wielki sukces w mediach społecznościowych. To prawdziwa radość dla całej rodziny i ogromna duma

Przypomnij sobie: Powraca popularny program „Sanatorium miłości”. TVP przedstawiło bohaterów trzeciej edycji, którzy poszukują miłości. Czy im się uda

Portal "Życie" pisał również: Rządzący wprowadzają kwarantannę narodową i godzinę policyjną. Minister Zdrowia zdradził jak długo będą obowiązywały