Właśnie odbyła się konferencja ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, na której podane zostały kolejne obostrzenia. Jak się okazuje wielu nie będzie zadowolonych. Obostrzenia dotyczą sylwestra!

Adam Niedzielski podał kolejne restrykcje

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

Po pierwszym lockdownie Polacy wiedzieli, że to nie przelewki – pandemia koronawirusa sprawiła, że władze podjęły decyzję o niemal całkowitym zamrożeniu gospodarki, by zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Niestety, sytuacja poprawiła się na jakiś czas, a później ponownie zaczęto zamrażać dopiero co otwarte branże, które obecnie chylą się ku upadkowi. I choć tych działań nie nazwano lockdownem, a „bezpiecznikiem” czy „hamulcem bezpieczeństwa” – wielu z nas uważa, że to nic innego, jak nieco lżejsza narodowa kwarantanna.

Jak mówił w ubiegłą środę wicepremier Jarosław Gowin rząd zamierza zakazanie podroży służbowych w okresie od 28 do 17 stycznia. Jak jednak zapewnił dzisiaj minister zdrowia restrykcje będą o wiele cięższe. W planach rządu jest całkowite zakazanie przemieszczania się w okresie świąteczno-sylwestrowym oraz czasie ferii. Jak powiedział Niedzielski, nie wyobraża sobie szczepienia ludzi w okresie wzrostu pandemii.

Co ważne jak na ten moment wiadomo, ze od godziny 21 w dniu 31 grudnia do godziny 6 rano pierwszego stycznia obowiązuje ZAKAZ przemieszczania się po kraju. Ponadto hotele oraz stoki zostały zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Ferie zimowe. Źródło: youtube.com
Ferie zimowe. Źródło: youtube.com
Ferie zimowe. Źródło: youtube.com

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON

O tym się mówi w Polsce: KILKADZIESIĄT TYSIĘCY EMERYTÓW MOŻE SIĘ SPODZIEWAĆ ZASTRZYKU GOTÓWKI. BY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNEK. 11 STYCZNIA TO OSTATECZNY TERMIN

O tym się mówi na świecie: NASTĄPIŁY KOLEJNE, POWAŻNE ZMIANY W ŻYCIU MEGHAN I HARRY’EGO? MAŁŻONKOWIE WRESZCIE PODJĘLI SIĘ PRACY! CO BĘDĄ ROBIĆ