Zakład Ubezpieczeń Społecznych na ogół kojarzony jest raczej z innego typu sprawami – zazwyczaj zajmuje się m.in. emeryturami czy rentami. Tym razem jednak przedstawiciele instytucji postanowili zwrócić się do osób obecnie pracujących i przypomnieć im o ich prawach.

Portal BiznesInfo opublikował szczegóły. Sprawa ma związek z nadchodzącymi świętami. Domyślacie się już, o czym mowa? Przekonajcie się w dalszej części tekstu!

ZUS /YOUTUBE TVP RZESZÓW
ZUS /YOUTUBE TVP RZESZÓW

ZUS przypomina o tym, co należy się pracownikom

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w okresie świątecznym (24-26 grudnia) będzie nieczynny. Jego przedstawiciele postanowili zadbać także o Polaków na etacie i przypominają o ich prawach.

Do ZUS nie udamy się już we Wigilię – instytucja będzie zamknięta, a infolinia nieczynna. Jeśli będziemy mieć naglące sprawy, pozostanie nam jedynie załatwienie ich za pośrednictwem konta PUE ZUS.

ZUS. Źródło: Youtube Zebrra TV
ZUS. Źródło: Youtube Zebrra TV

25 grudnia również drzwi instytucji pozostaną zamknięte. 26 grudnia, czyli drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, przypada w sobotę. ZUS będzie rzecz jasna zamknięty, przypomina jednak Polakom, że mogą upomnieć się o własne prawa – jeden dzień wolny w zamian za tę sobotę.

Ten dzień powinien zostać wykorzystany w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym święto wypada w sobotę. Właśnie dlatego ZUS nie będzie pracować w Wigilię.

Pamiętaliście o tym, że można odebrać dzień wolny za sobotę? Warto upomnieć się o swoje – może tym sposobem uda się nieco wydłużyć święta, jeśli pracodawca wzorem ZUS wyznaczyłby 24 lub 28 grudnia?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON

O tym się mówi w Polsce: KILKADZIESIĄT TYSIĘCY EMERYTÓW MOŻE SIĘ SPODZIEWAĆ ZASTRZYKU GOTÓWKI. BY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNEK. 11 STYCZNIA TO OSTATECZNY TERMIN

O tym się mówi na świecie: NASTĄPIŁY KOLEJNE, POWAŻNE ZMIANY W ŻYCIU MEGHAN I HARRY’EGO? MAŁŻONKOWIE WRESZCIE PODJĘLI SIĘ PRACY! CO BĘDĄ ROBIĆ

Z życia gwiazd: KATARZYNA CICHOPEK ZDRADZIŁA SEKRETY "M JAK MIŁOŚĆ". POSTANOWIŁA SKOMENTOWAĆ TAKŻE WSPÓŁPRACĘ Z KOLEGAMI Z PLANU. CZY BĘDĄ ZADOWOLENI Z JEJ SŁÓW