Aktualnie tematem numer jeden w kraju jest szczepionka na COVID. Jak powiedział Mateusz Morawiecki już w lutym najprawdopodobniej czeka nas kolejna fala pandemii. Aby ja skutecznie zmniejszyć należy szczepić. Jak dodał premier w planie jest zaszczepienie jak największej grupy ludzi. Okazuje się, ze szczepionki będą dobrowolne. Aktualnie polski rząd zamówił ponad 60 mln dawek szczepionki. Co ważne pomoże ona 30 mln osób ponieważ musi być aplikowana dwukrotnie.

Portal Money przypomina, że chodzi o szczepienia stworzone przez firmy BioNTech oraz Pfizer. Podobno cechują się 90-procentową, bardzo wysoką skutecznością.

Według mediów pierwsze szczepienia pojawią się w Polsce prawdopodobnie jeszcze w tym roku – już w grudniu. Następne z kolei – późną wiosną.

Początkowo szczepienia mają być przeznaczone dla tych, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, czyli przede wszystkim dla lekarzy oraz osób starszych.

Pewne jest, że obywatele, którzy postanowią zaszczepić się na koronawirusa, nic za to nie zapłacą. W planach rządu jest szczepienie aż miliona osób miesięcznie. Co ważne szczepionka jest dobrowolna. Jednak w pierwszej kolejności otrzymają ją medycy a następnie seniorzy.

Australijska szczepionka na COVID-19/screen Youtube @ 7NEWS Australia
Australijska szczepionka na COVID-19/screen Youtube @ 7NEWS Australia

Profesor Horban o tych, którzy sczepić się nie zamierzają

Nie wszyscy Polacy chcą szczepić się na koronawirusa. Nic dziwnego decyzja o sczepieniu powinna być sprawa indywidualną. Niestety rządzący choć teoretycznie nie zmuszają do szczepień, robią wszystko, by osoby, które się na nią nie zdecydują nie mogły w pełni korzystać z przywilejów. Jednym z nich może być np. fakt, ze osoby nie zaszczepione nie będą mogły podróżować w określone miejsca, czy jak straszył ostatnio Mateusz Morawiecki będą gorszym sortem na rynku pracy.

Teraz na temat tego, jakie konsekwencje wynikają z nieprzyjęcia szczepionki rozwodził się doradca premiera. Okazuje się, ze jak twierdził profesor Andrzej Horban w TVP Info na szali jest nasze życie. Jak dodał Horban oczywiście sprawa nie dotyczy młodzieży, która z reguły nie choruje na koronawirusa jednak zyciu ludzi starszych lub osłabionych jest wielce zagrozone. To, ze najmłodsi nie zaszczepią się na koronawirusa będzie niebezpieczeństwem dla starszych, których ludzie młodzi potencjalnie maja zarażać.

prof. Andrzej Horban YouTube
prof. Andrzej Horban YouTube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TADEUSZ RYDZYK BĘDZIE PALIŁ SIĘ ZE WSTYDU? ZNANA DZIENNIKARKA PRZYPOMNIAŁA JEGO WYPOWIEDŹ NA TEMAT MARII KACZYŃSKIEJ SPRZED LAT. AŻ USZY WIĘDNĄ

O tym się mówi w Polsce: POLAKÓW CZEKAJĄ MASOWE PODWYŻKI! WZROSNĄ NIE TYLKO PODATKI, ALE MOCNO DOTKLIWE BĘDĄ WYŻSZE CENY W SKLEPACH. MOWA O WZROSTACH RZĘDU 75 PROCENT

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY