Jak podaje portal "Lelum", Minister Edukacji wydał bardzo ważny komunikat dotyczący wszystkich uczniów i ich rodziców. W rozmowie prowadzonej na antenie TVP Info Przemysław Czarnek potwierdził, że realnym scenariuszem jest powrót do szkół już od 18 stycznia. Jednocześnie szef resortu edukacji przyznał, że wszystko będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i jej rozwoju.

Minister Edukacji apeluje

Szef resortu zdrowia zaapelował równiez do wszystkich o rozsądne zachowania w czasie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a także w trakcie nadchodzących ferii zimowych, tak by pierwsi uczniowie mogli wrócić do szkół.

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

Zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele chcieliby jak najszybciej wrócić do nauczania w trybie stacjonarnym, bo nauka zdalna daje się we znaki wszystkim, stanowiąc ogromne wyzwanie. Powrót do szkół nastąpi tylko i wyłącznie wówczas, jeśli epidemia "na to pozwoli".

Jako pierwsze do szkół mają wrócić dzieci z najmłodszych klas, od I do III. Minister Edukacji przyznał, że nauczanie zdalne nie jest tak efektywne, jak tradycyjne. Szczególnie dotkliwie odczuwają pogorszenie jakości uczniowie najmłodsi.

Jednocześnie Przemysław Czarnek podkreślił, że od 16 grudnia będą organizowane spotkania dotyczące kwestii bezpiecznego powrotu do szkół. Ma się również odbyć posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysoweg, gdzie będzie także poruszany ten temat.

Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni
Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni
Przemysław Czarnek/ YouTube @Dziennik Wschodni

Co sądzicie o powrocie uczniów do szkół w styczniu?

To też może cię zainteresować: Czy będzie lockdown na święta? Narodowa kwarantanna wciąż jest brana pod uwagę. Padły ważne słowa rzecznika rządu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe zasady przyznawania 500 plus dla pewnej grupy społeczeństwa. Zmieni się próg dochodowy. Ile będzie wynosić

O tym się mówi: Jeden z banków wydał pilne ostrzeżenie. Klienci powinni zachować szczególną ostrożność. Mogą stracić wszystkie pieniądze. O co chodzi

Z życia gwiazd: Królowa Elżbieta II szykuje się do przekazania tronu? Królewski biograf uchyla rąbka tajemnicy