Niedawno informowaliśmy o ważnych zmianach dotyczących programu „Rodzina 500 plus”, m.in. innym okresie rozliczeniowym oraz konieczności złożenia nowych wniosków w wymaganym terminie.

To jednak nie jedyny program 500 plus, który będzie działać na nowych zasadach. W przypadku świadczenia dla niepełnosprawnych reguły są jeszcze inne. Zmienią się progi dochodowe.

500 plus dla niepełnosprawnych na nowych zasadach

Jak informuje portal Radio ZET, zmiany wejdą w życie już od marca 2021 roku. Co ważne dla wszystkich beneficjentów świadczenia, od wtedy zmieni się próg dochodowy – będzie on wyższy.

500 plus dla niepełnosprawnych. Źródło: Youtube Telewizja Kutno
500 plus dla niepełnosprawnych. Źródło: Youtube Telewizja Kutno

Świadczenie przyznawane jest od października 2019 roku i przyznawane jest m.in. osobom pełnoletnim z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub niezdolnym do samodzielnej egzystencji.

Dotychczas była jedna ważna zasada – pełne 500 złotych mogły otrzymywać tylko osoby, które dostawały świadczenia o maksymalnej łącznej wysokości 1700 zł brutto. Od marca 2021 roku się to zmieni.

Podwyżka progu dochodowego będzie niewielka, ale dla części beneficjentów programu kluczowa – maksymalna kwota wszystkich świadczeń będzie mogła wynosić o 50 zł więcej, tj. 1750 zł brutto.

Jeśli osoby kwalifikujące się do uzyskiwania pomocy otrzymywać będą więcej – zastosowana jest zasada „złotówka za złotówkę”.

500 plus dla niepełnosprawnych. Źródło: Youtube Telewizja Republika
500 plus dla niepełnosprawnych. Źródło: Youtube Telewizja Republika

500 plus dla niepełnosprawnych w 2020 roku kosztowało państwo 4,5 mld zł, można było też mówić o 650 tysiącach beneficjentów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TADEUSZ RYDZYK BĘDZIE PALIŁ SIĘ ZE WSTYDU? ZNANA DZIENNIKARKA PRZYPOMNIAŁA JEGO WYPOWIEDŹ NA TEMAT MARII KACZYŃSKIEJ SPRZED LAT. AŻ USZY WIĘDNĄ

O tym się mówi w Polsce: POLAKÓW CZEKAJĄ MASOWE PODWYŻKI! WZROSNĄ NIE TYLKO PODATKI, ALE MOCNO DOTKLIWE BĘDĄ WYŻSZE CENY W SKLEPACH. MOWA O WZROSTACH RZĘDU 75 PROCENT

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY