Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", szykuje się prawdziwa rewolucja w przepisach Kodeksu Pracy. Projekt ustawy trafił do Sejmu. Znalazły się w nim regulaje, które wprowadzałyby duże zmiany w zakresie stażu pracy dla osób prowadzących pozarolniczą działalnść gospodarczą i współpracujących przy niej.

Zmiany, jakie znalazły się w projekcie

Jedną z obietnic składanych przez Andrzeja Dudę, były tzw. emerytury stażowe, które oznaczałyby dla wielu Polaków realną zmianę wieku emerytalnego. Niestety epidemia koronawirusa sprawiła, że projekt został wstrzymany, ale politycy zapewniają, że przed końcem kadencji w 2023 roku uda się nim zająć.

Andrzej Duda/YouTube @Gazeta.pl
Andrzej Duda/YouTube @Gazeta.pl
Andrzej Duda/YouTube @Gazeta.pl

Duża jest szansa na to, że już niebawem zaczną funkcjonować nowe regulacje w zakresie Kodeksu Pracy, które mają wprowadzić zmiany w zakresie wyliczania stażu pracy. To sprawi, że w przyszłości, jeśli uda się wprowadzić do polskiego systemu emerytalnego tzw. emerytury stażowe, będzie z nich mogło skorzystać znacznie więcej obywateli naszego kraju.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej wnieśli do Sejmu projekt ustawy, której regulacje wprowadzałyby konieczność zaliczania do stażu pracy pozarolniczej działalności gospodarczej lub współpracę przy niej. Po wprowadzeniu emerytur stażowych prowadzący taką działalność, mogliby wcześniej przejść na emeryturę. Dodatkowo, jak wskazują posłowie KO, mieliby oni prawo do innych pracowniczych bonusów oraz nagród za wieloletnią pracę.

Sejm/YouTube @Onet News
Sejm/YouTube @Onet News
Sejm/YouTube @Onet News

Zgodnie z założeniami, nowe przepisy miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku, co podyktowane jest trwającą obecnie epidemiąkoronawirusa. W projekcie znalazły się jedna zapisy, które pozwoliłyby prawu zadziałać wstecz.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Kiedy zrobić świąteczne zakupy i na co przy nich uważać? Ważne wskazówki dla Polaków, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy beneficjenci programu 500 plus mają powody do niepokoju? Wypłaty świadczeń są opóźnione. Kiedy dojdzie do ich realizacji

O tym się mówi: Czy policja może wejść do domu podczas Wigilii, by sprawdzić, czy przestrzegamy obostrzeń? Ważne informacje. Czy mamy spodziewać się kontroli