Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już za kilka dni zasiądziemy przy suto zastawionych stołach. Jednak by tak się stało, musimy pamiętać o dokonaniu zakupów.

To, jak się okazuje, nie będzie wcale takie łatwe. Obostrzenia związane z koronawirusem mogą dać się we znaki szczególnie teraz, podczas pandemii. Dlatego warto znać kilka zasad, jak – i kiedy – robić zakupy na święta. Portal Fakt zwraca uwagę na najważniejsze z nich.

Zakupy. Źródło: Youtube Mycha i Miodek
Zakupy. Źródło: Youtube Mycha i Miodek

Kiedy i jak zrobić świąteczne zakupy? Ważne porady

Przede wszystkim należy pamiętać, że we Wigilię sklepy będą czynne maksymalnie do godz. 14, a większość sieciówek – nawet krócej. Później, od 25 do 27 grudnia, zakupów nie zrobimy – święta przypadają w piątek oraz sobotę, niedziela jest zaś dniem niehandlowym.

Te informacje pozwalają sądzić, że musimy przygotować się na istne oblężenie. Już teraz przedsiębiorcy wnioskują o to, by 27 grudnia również był niedzielą handlową, jednak na razie nieznana jest opinia premiera. Wiadomo natomiast, że 20 grudnia zrobimy zakupy – to dzień handlowy i warto go wykorzystać.

Zakupy. Źródło: Youtube Kraken Trucker
Zakupy. Źródło: Youtube Kraken Trucker

Choć we Wigilię sklepy mogą obsługiwać klientów do 14, to większość z nich decyduje się na zamknięcie ok. 12-13. Należy pamiętać, że w ten szczególny dzień godziny dla seniorów nie będą obowiązywać.

Pamiętajmy także, że niedługo po świętach, w sylwestra, również będą nas czekać utrudnienia w robieniu zakupów. Sklepy 31 grudnia będą otwarte do ok. 18-19, zaś 1 stycznia – zamknięte.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TADEUSZ RYDZYK BĘDZIE PALIŁ SIĘ ZE WSTYDU? ZNANA DZIENNIKARKA PRZYPOMNIAŁA JEGO WYPOWIEDŹ NA TEMAT MARII KACZYŃSKIEJ SPRZED LAT. AŻ USZY WIĘDNĄ

O tym się mówi w Polsce: POLAKÓW CZEKAJĄ MASOWE PODWYŻKI! WZROSNĄ NIE TYLKO PODATKI, ALE MOCNO DOTKLIWE BĘDĄ WYŻSZE CENY W SKLEPACH. MOWA O WZROSTACH RZĘDU 75 PROCENT

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY