"Pikio" donosi, że aktor filmowy, telewizyjny i dubbingowy Mateusz Damięcki, za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się z internautami swoimi emocjami związanymi z bardzo smutną wiadomością.

Trudne pożegnanie

Znany polski aktor Mateusz Damięcki od ponad dekady współpracuje z Fundacją Spełnionych Marzeń, której twórcą był Tomasz Osuch, którego pragnieniem było, aby dzieci cierpiące na choroby nowotworowe mogły spełnić swoje największe marzenia.

Dramatyczne wydarzenie, jakie przed laty wkradło się w życie Tomasza Osuchy sprawiło, że powstała Fundacja Spełnionych Marzeń, której szefem był osiemnaście lat. Gdy jego chory na nowotwór 11-letni wówczas syn przegrał walkę z chorobą, zrozpaczony ojciec postanowił poświęcić się pomaganiu małym pacjentom onkologicznym w spełnianiu ich marzeń.

Niestety mężczyzna doznał udaru mózgu i wymagał specjalistycznej opieki medycznej. Aktorka Katarzyna Wranke opublikowała 12 października w tej sprawie post na Instagramie z prośbą o finansowe wsparcie leczenia Tomasza Osuchy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kasia Warnke (@kasiawarnke)

Niestety, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń zmarł 12 grudnia w wieku 60 lat. Wiele współpracujących z nim gwiazd wyraziło swój ból na mediach społecznościowych, między innymi Patrycja Markowska, Szymon Majewski, czy właśnie Mateusz Damięcki. Aktor w swoim poście na Instagramie pożegnał przyjaciela wzruszającymi słowami.

(...) Tomeczku, robiłeś tak , że wszystko wychodziło. Dawałeś dzieciakom i ich rodzicom nadzieję i umilałeś dni pełne strachu, niepokoju, obaw. Jesteś na zawsze w moim sercu. @fundacja_spelnionychmarzen Kochana rodzino, przyjaciele Tomka, kłaniam się Wam nisko, przytulam. Mateusz

Dołączamy do celebrytów, najbliższym zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

O tym się mówi: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi

Zerknij tutaj: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła