Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", przed tygodniem odbyły się 29-lecia powstania Radia Maryja, o których nadal jest głośno. Wszystko przez próby tłumaczenia nadużyć duchownych przez toruńskiego redemptorystę. Jakby tego było mało, na jaw wyszły tajemnice z młodości Tadeusza Rydzyka, wyjawione przez jego sąsiadów.

Sekrety ojca Rydzyka ujawnione

Jakiś czas temu do księgarni trafiła ksiżka "Imperator", której autorom udało się dotrzeć do sąsiadów Tadeusza Rydzyka, z czasów, kiedy był on młodym człowiekiem. Toruński redemptorysta urodził się w 1945 roku w Olkuszu, gdzie spedził młodość. Mieszkał w pobliżu fabryki naczyń emaliowanych wspólnie ze swoimi rodzicami i czwórką rodzeństwa.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam

Ojciec Tadeusz Rydzyk pochodził z rodziny "biednej", jakich wówczas nie brakowało w naszym kraju - zdradził jeden z sąsiadów duchownego z młodości. Dziś bieda jest chyba ostatnią rzeczą, jaka przychodzi na myśl wielu Polakom w kontekście toruńskiego redemptorysty, choć on sam zarzeka się, że żyje skromnie.

Z relacji sąsiadów Tadeusza Rydzyka wynika, że jako dziecko, duchowny był raczej grzeczny, choć zdarzało się, że "pokazywał rogi". W przedszkolu założyciel Radia Maryja miał odmówić recytowania wiersza o Stalinie. Zdarzyło mu się również uciec z domu. Zrobił to, żeby złożyć skargę do Komitetu Centralnego na złe potraktowanie jego brata w zakładzie pracy.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam

W dzieciństwie Tadeuszowi Rydzykowi przyszło się zmierzyć również z piętnem. Ksiądz z olkuskiej parafii miał robić problemy małemu Tadeuszkowi, bo on "był nieprawowity i proboszcz to potępiał" - zdrdzili autorom "Imperatora" sąsiedzi rodziny Rydzyka.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Wielka tajemnica Krzysztofa Jackowskiego wyszła na jaw! Wprost nie sposób uwierzyć. Jasnowidz zdradził rzecz, o której większość nie miała pojęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była jedną z największych gwiazd TVP. Iwona Kubicz została zwolniona ze względu na wiek. Co robi obecnie była prezenterka

O tym się mówi: Przyjaciele, bliscy i polskie gwiazdy we wzruszających słowach o Piotrze Machalicy. Artysta miał 65 lat. Wielkie zaskoczenie i żal