Pandemia koronawirusa zdecydowanie pokazała nam, że niekiedy ciężko jest cokolwiek zaplanować, gdyż nawet najlepsze plany mogą nie dojść do skutku – z różnych względów. Właśnie dlatego wielu z nas do dziś nie podjęło decyzji, w jaki sposób spędzi święta – a te tuż za pasem.

Zostało raptem półtora tygodnia. Polacy co roku chętnie zasiadają przy wigilijnym stole z najbliższymi, jednak czy w środku pandemii będzie to w ogóle możliwe? Przypuszczano, że może się nie udać – wszak rząd zapowiadał dodatkowe obostrzenia i ograniczenia w przemieszczaniu się. Jak wygląda sprawa teraz, na krótko przed świętami?

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Rzecznik rządu o obostrzeniach

Okazuje się, że sprawa wygląda inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Portal Interia poinformował, że rzecznik rządu podczas występu na antenie Polsat News wyznał, jak ma się sprawa. Nikt się tego nie spodziewał.

Dziś Andrzej Duda oraz Mateusz Morawiecki mają spotkać się, by omówić program koordynacji szczepień przeciw koronawirusowi. Tymczasem rząd póki co nie omawia kwestii dodatkowych obostrzeń na okres świąteczny. Mówi się, że przestrzegać należy tych, które obowiązują aktualnie.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Istnieje scenariusz, w którym może dojść do zmiany decyzji – wtedy, gdy sytuacja epidemiologiczna w Polsce ulegnie pogorszeniu. Jeśli COVID-19 nie rozszaleje się bardziej niż obecnie – większych obostrzeń nie będzie.

Piotr Muller zachęcał również do szczepienia się przeciw koronawirusowi, zapowiedział także kampanię propagującą szczepionki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELKA TAJEMNICA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO WYSZŁA NA JAW! WPROST NIE SPOSÓB UWIERZYĆ. JASNOWIDZ ZDRADZIŁ RZECZ, O KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ NIE MIAŁA POJĘCIA

O tym się mówi w Polsce: BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE

O tym się mówi na świecie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE SZCZEPIONKI. JEDEN Z KRAJÓW MIAŁ WSTRZYMAĆ PRACE NAD PREPARATEM. DOSZŁO DO DZIWNEGO ODKRYCIA

Z życia gwiazd: ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO TRWA W NAJLEPSZE. GWIAZDY PUBLIKUJĄ FOTOGRAFIE PRZEDSTAWIAJĄCE ICH PRZYGOTOWANIA. JEDNĄ Z NICH JEST KATARZYNA ZIELIŃSKA