Jak podaje "TVP Info", prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, wspominał tragicznie zmarłego brata Lecha Kaczyńskiego.

Wzruszające wspomnienia o Lechu Kaczyńskim na antenie Polskiego Radia

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Dominik Sęk (@domino.sekus13)

10 kwietnia 2010 roku, o godzinie 8:41 czasu polskiego, zgineło 96 osób. Zginęła delegacja udająca się do Smoleńska na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, między innymi ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński z żoną Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i wielu innych wraz z załogą Tu-154.

Jak przyznał na antenie Jarosław Kaczyński, jego brat Lech podczas swojej działalnosci politycznej podjał wiele działań niezbędnych dla dobra Polski, a jego praca nad przeciwdziałaniem przestępczości, jaką wykonywał w Ministerstwie Sprawiedliwości przyspożyła mu sporą popularniść, co z kolei otworzyło przed nim możliwość utworzenia formacji Prawa i Sprawiedliwości, która skutecznie umocniło prawicę.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie przyznał także, że jego brat działał jako prezydent Polski na płaszczyźnie międzynarodowej na rzecz bezpieczeństwa Polski i ochrony tradycji i pamięci o Solidarności, nawet podczas ośmiu lat władania krajem przez Platformę Obywatelską.

Zdaniem prezesa, działania Lecha Kaczyńskiego na tyle zmieniły Polskę, że w 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej

Nie przegap: Anna Lewandowska wymachuje wielkim brzuchem i potężną pupą. Co tym razem promuje trenerka