Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizowana jest już od wielu i nie przeszkodzi jej nawet panująca obecnie pandemia koronawirusa.

Jurek Owsiak zapowiedział, że finał odbędzie się już 10 stycznia 2021 roku. 29. edycja jest organizowana pod hasłem „Finał z głową”. Wszystkie zebrane środki będą przekazane na diagnostykę głowy, otolaryngologię oraz laryngologię. Ostatni raz na ten cel zbierano pieniądze w 2008 roku.

Zbiórka rozpoczęła się wraz z początkiem grudnia. Na razie zebrano nieco ponad 600 tys. złotych.

Wystartowały też już aukcje WOŚP na Allegro. Obecnie wystawionych jest już 2359 aukcji, z czego oferty pojawiły się w 647.

„Allegro wspiera Fundację WOŚP od początku swego istnienia. To dla nas ogromna radość i duma, że już od 21 lat nasza platforma łączy ludzi i pomaga. (…) Mam nadzieję, że 29. Finał przyniesie kolejny rekord, a my będziemy grali z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej.” – powiedział Krzysztof Śpiewek z Allegro.

Na aukcjach można znaleźć ciekawe spotkania, dzieła sztuki i różnorodne przedmioty. Wśród licytujących największą furorę jak na razie robi czerwone Ferrari f430 f1, które zostało przekazane przez dziennikarza Radka Kotarskiego.

Radek Kotarski oddał swoje Ferrari
Radek Kotarski oddał swoje Ferrari
fot. screen YouTube / Polimaty

Popularny vloger przekazał samochód na rzecz WOŚP z okazji premiery swojej ostatniej książki pt. „Inaczej”. Oferowana kwota już przekroczyła 300 tysięcy złotych, a to zaledwie początek licytacji.

Zapowiada się, że nawet pomimo licznych ograniczeń z powodu pandemii, 29. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniesie duży sukces.

To też może cię zainteresować: Wzruszające chwile Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Chwile spędzone z rodziną pomagają jej uporać się ze smutkiem po stracie męża

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szykuje się wielkie wesele. Wszyscy czekają na zaproszenie na ślub aktorki Anny Cieślak z dyrektorem TVN Edwardem Miszczakiem

O tym się mówi w Polsce: Mężczyzna był przeciwny adopcji, ale gdy wziął na ręce córkę to zrozumiał, że zobaczył ją we śnie wiele lat wcześniej. Niesamowita historia