Legenda Powstania Warszawskiego, która dla wielu młodych pokoleń Polaków jest jednym z największych wzorów do naśladowania opowiedziała o tym, jak czuje się podczas trudów pandemii. Polska bohaterka wyjawiła również, czego obawia się najbardziej w obecnym momencie. Była niezwykle szczera i opowiedziała, jak patrzy obecnie na zmiany, które dzieją się w naszym kraju.

Wanda Traczyk-Stawska nie ukrywa, że jej strach przed zakażeniem koronawirusem dotyczy nie tylko jej samej, ale wszystkich jej kolegów i koleżanki, a także wszelkich seniorów w Polsce i osób, które chorują na choroby przewlekłe. Szczególnie obawia się o tych, którzy znajdują się w grupie ryzyka – mają chore serce, nerki, czy wiele innych chorób towarzyszących od lat. Ma również świadomość tego, że szpitale mają ogromny problem z radzeniem sobie z rosnącą liczbą zakażonych, którzy ciężko znoszą COVID-19.

Bohaterka Powstania Warszawskiego podzieliła się swoimi obawami. Wanda Traczyk-Stawska dokonała poruszającego wyznania

Co ciekawe, bohaterka Powstania Warszawskiego nie obawia się o swoje życie w tym kontekście, choć jak sama mówi, nie chciałaby jeszcze teraz umierać. Jej wielkim celem jest stworzenie Izby Pamięci na Cmentarzu Powstańców Warszawy, który powstał w dzielnicy Wola w 1945 roku.

„Bez Izby Pamięci, w której będą zdjęcia i pamiątki po tych ludziach, cmentarz o sobie nie opowie. Tam leży czternaścioro moich kolegów z oddziału. Póki żyję, mogę coś o nich powiedzieć” – mówi Wanda Traczyk-Stawska z rozmowie z Vivą!

Przekonuje także, że zostało już wkopane pierwsze drzewko pod budowę izby, a fundamenty powstaną już niedługo.

Niestety, pandemia spowodowała, że zbierający się co roku w listopadzie powstańcy warszawscy z oddziału pani Wandy pozostali w domach. Była sama, a z jej jednostki zostało ich tylko troje ze 180 osób! To Witold kruczek, który 1 stycznia 2021 roku skończy sto lat i Barbara Matys-Wysiadecka, która była jedną z najsłynniejszych minerek w powstaniu, ma 98 lat.

Wanda Traczyk-Stawska jest przekonana, że Bóg daje jej tak długie życie, aby mogła wykonać powierzone jej zadanie – czyli opowieść o cmentarzu powstańców warszawskich. Boi się jednak, że nie zdąży go przeprowadzić do końca.

Wanda Traczyk-Stawska/screen Youtube @Newsweek Polska
Wanda Traczyk-Stawska/screen Youtube @Newsweek Polska
Wanda Traczyk-Stawska/screen Youtube @Newsweek Polska

Jak informował portal "Życie": NA WIDOK TEGO PORZUCONEGO KOTA RODZINA, KTÓRA WPROWADZIŁA SIĘ DO NOWEGO DOMU DOSŁOWNIE ZAMARŁA. NA SZCZĘŚCIE SZYBKO ZNALAZŁ SIĘ RATUNEK

Przypomnij sobie: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW

Portal "Życie" pisał również: LECH WAŁĘSA MIERZY Z KŁOPOTAMI W RODZINIE. BYŁY PREZYDENT NIE BĘDZIE MIAŁ RODZINNEJ ATMOSFERY PODCZAS BOŻEGO NARODZENIA? SENSACYJNE DONIESIENIA MEDIÓW

Pisaliśmy również o: KRÓL DISCO POLO JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ UKOCHANEJ WNUCZKI! ZENON MARTYNIUK NIE WYOBRAŻA SOBIE ŻYCIA BEZ KONTAKTU Z MALUTKĄ LAURĄ