Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają. Już dzisiejszej nocy może pojawić się niebezpieczne zjawisko pogodowe. Wydano już alerty pierwszego stopnia. Trzeba będzie uważać.

Alerty pierwszego stopnia dla kilku województw

Niebezpieczne opady deszczu, które szybko zmienią się w tafle lodu i stanowić beda niebezpieczeństwo, pojawia się w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim. Alerty obowiązują od dziś do piątku 11 grudnia do godzin popołudniowych.

Nieco krócej, bo do dziś do godzin 21-22 alerty będą obowiązywały w następujących polskich województwach: podlaskim, łódzkim, lubuskim, wielkopolskim.

Gołoledź screen YouTube SPALONE KOLA
Gołoledź screen YouTube SPALONE KOLA

Do późnych godzin nocnych alerty obowiązują w województwie mazowieckim oraz lubelskim. Do godziny 9 rano w piątek uważać muszą mieszkańcy województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyraźnie zaprzecza, że czekają nas ciężkie miesiące. Nadchodząca zima w Polsce nie będzie się bowiem niczym różnić od zim z ostatnich lat.

Polscy synoptycy zapowiadają, że mrozy i bardziej obfite opady śniegu nadejdą dopiero w styczniu. Najniższą temperaturę będzie można odnotować na północnym-wschodzie kraju i w górach. Natomiast najcieplej będzie na Pomorzu.

Gołoledź screen YouTube SPALONE KOLA
Gołoledź screen YouTube SPALONE KOLA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW