Sezon grzewczy w pełni, jednak do tej pory mało było dni z niskimi temperaturami w naszym kraju. Mimo wszystko w większości domów kaloryfery grzeją już na całego.

Jakie błędy w tym względzie popełniamy i jak się przed nimi ustrzec, aby nieco zaoszczędzić?

Jak informuje portal Biznes Info, wysokość rachunków za ogrzewanie nie zawsze jest uzależniona od wysokości temperatur w tym sezonie. Ile Polacy płacą za ogrzewanie?

Jak ustalił portal Business Insider Polska, Polacy wydają bajońskie kwoty na ogrzewanie swoich mieszkań. Jak się okazuje nierzadko oscylują one w okolicach 2,5 tysiąca złotych rocznie! Jeszcze gorzej jest w przypadku właścicieli domków jednorodzinnych, którzy muszą liczyć się z wydatkami rzędu 4,5 tysiąca złotych!

Co więcej, prognozy nie są obiecujące. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Regulacji Energetyki, już w tym roku ceny ogrzewania poszybują w górę o około 10%! Musimy się zatem liczyć z jeszcze wyższymi rachunkami za ogrzewanie.

Jak zaoszczędzic?

W jaki sposób możemy zatem zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie? Głos w tym temacie zabrał Mariusz Łubiński, z firmy Admus, który udzielił wywiadu dla portalu Business Insider Polska. Specjalista zaznaczył, że aby obniżyć rachunki w mieszkaniach konieczne jest zwiększenie świadomości mieszkańców całej spółdzielni.

Ekspert zwrócił uwagę na fakt, że niektórzy mieszkańcy potrafią madrze zarządzać ogrzewaniem i np. wyłączać grzejniki wtedy, kiedy wietrzą pomieszczenia, czy też ustawiać optymalną temperaturę. Inni natomiast ustawiają grzejniki na maksymalną moc przez cały czas trwania sezonu grzewczego.

Co więcej, bardzo ważna jest także dobrze wykonana izolacja budynku. Im lepiej będzie ona zrobiona, tym więcej ciepła budynek będzie akumulował, co przyczyni się do podniesienia temperatury w mieszkaniach i zmniejszenia konieczności odkręcania grzejników.

Jak informował portal "Życie": ZDJĘCIE BALKONU MARTY KACZYŃSKIEJ WYWOŁAŁO SPORE ZAMIESZANIE. CZY PRAWNICZKA ŚWIADOMIE WPLOTŁA NIECO HUMORU, CZY TEŻ NIE MA POJĘCIA O CO CHODZI

Przypomnij sobie: KOLEJNE NIESAMOWITE ZNALEZISKO! JEDNA Z POLSKICH RZEK PRZEZ WIELE LAT SKRYWAŁA NIEZWYKLE CENNY SKARB. CO TAKIEGO ODKRYLI ARCHEOLODZY

Portal "Życie" pisał również: JAK W CZASACH DZIECIŃSTWA WYGLĄDAŁA JEDNA Z NAJBARDZIEJ PRZEBOJOWYCH POLEK? FANÓW ROZCZULIŁO ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ ZNANĄ PODRÓŻNICZKĘ