Marszałek Józef Piłsudski urodził się dokładnie 5 grudnia 1867 roku w Zułowie. Wczoraj obchodziliśmy więc 153 rocznicę urodzin wielkiego Polaka. Mało kto wiedział jednak, jaką tajemnicę przez lata skrywał Piłsudski.

Ogromne zasługi!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Marszałek Józef Piłsudski przyczynił się do odzyskania niepodległości w naszym kraju. Przez wiele lat nieustannie walczył o swoją ojczyznę. Nawet na samym pogrzebie wodza doszło do swego rodzaju manifestacji jedności narodu polskiego.

Przez lata, a także pośmiertnie Marszałek Józef Piłsudski otrzymał niezliczone ilości odznaczeń. Kilka razy odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi czy też Krzyżem Walecznych. Marszałek jest nielicznym z Polaków, który do dziś znany jest na całym świecie.

Jaką tajemnicę skrywał Marszałek?

Jak informuje portal VIVA, znany dowódca miał także swoje sekrety. Jak doskonale pamiętamy z kart historii, mniej więcej w połowie swojego życia Piłsudski zdecydował się na zgolenie swojej brody, jednak nigdy nie pozbawił się bujnych, charakterystycznych dla niego wąsów. Co było tego powodem?

- Na zesłaniu znajduje kochającą opiekunkę, starszą o sześć lat Leonardę Lewandowską. Poznają się w 1887 roku w Kireńsku na Syberii, gdzie trafia zamieszany w zamach na cara Aleksandra III. Kosztuje go to dwa przednie zęby wybite kolbą karabinu. Dlatego do końca życia nosi sumiaste wąsy, zasłaniające ubytek uzębienia – wskazuje jedno ze źródeł.

Jak się zatem okazuje, Marszałek za wszelką cenę chciał ukryć swoje niedoskonałości. Różnorodne źródła wskazują jednak, że brak zębów nie spowodował, aby Piłsudski stracił powodzenie u kobiet!

Jak informował portal "Życie": POSIADASZ JESZCZE KSIĄŻECZKĘ MIESZKANIOWĄ? NIE SPODZIEWAŁEŚ SIĘ, ILE MOŻESZ NA NIEJ ZAROBIĆ

Przypomnij sobie: POJAWIŁ SIĘ NOWY SPOSÓB NA WYŻSZĄ EMERYTURĘ. TO MOŻE ZAINTERESOWAĆ WIELU SENIORÓW W POLSCE. ROZWIĄZANIE JEST PROSTE, JEDNAK DLA WIELU TO OSTATECZNOŚĆ

Portal "Życie" pisał również: JAK W CZASACH DZIECIŃSTWA WYGLĄDAŁA JEDNA Z NAJBARDZIEJ PRZEBOJOWYCH POLEK? FANÓW ROZCZULIŁO ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ ZNANĄ PODRÓŻNICZKĘ