Każdy z nas pamięta jeszcze książeczki mieszkaniowe, które za czasów PRL były najbardziej rozpowszechnioną formą oszczędzania dla tych osób, które chciały zakupić mieszkanie. Jak się okazuje, obecnie około milion Polaków nadal ma na nich jeszcze oszczędności.

Zapomniany relikt może pomóc!

Jak przypomina portal Biznes Info, dewaluacja naszej waluty, która miała miejsce w latach 90. spowodowała, że wartość środków zgromadzonych na książeczkach mocno poszybowała w dół. Okazuje się jednak, że obecnie jest jednak szansa na odzyskanie niektórych środków.

Ustawa z 28 października tego roku, która obecnie czeka na zaakceptowanie przez Senat oraz podpis prezydenta, zapewnia możliwość wykorzystania środków zgromadzonych na książeczkach oszczędnościowych na inwestycje oraz wydatki. Mowa tutaj np. o pokryciu kosztów opłaty przekształceniowej.

Co więcej, z oszczędności zgromadzonych na książeczce będzie można pokryć np.. wydatki związane z termomodernizacją budynku mieszkalnego czy też modernizacją instalacji gazowej, wodno – kanalizacyjnej czy elektrycznej.

Na co można wykorzystać środki?

Portal Bankier przekazał także, że premia zgromadzona na książeczce może być także wykorzystana do opłacania kosztów związanych z wykupieniem na własność mieszkania, które do tej pory było przez nas wynajmowane na zasadach najmu instytucjonalnego.

Według informacji przekazanych przez portal Biznes Info, środki zgromadzone na książeczce będzie można, jak do tej pory, wykorzystać także m.in. na spłatę kredytu spółdzielczego, ukończenie budowy domu czy też kupno mieszkania lub domu bezpośrednio od dewelopera czy spółdzielni mieszkaniowej.

Warto zapoznać się dokładnie z nową ustawą, bowiem może okazać się, że na jej podstawie będziemy mogli wreszcie zrealizować swoje marzenie o własnym mieszkaniu czy też domu.

Jak informował portal "Życie": GWIAZDA POWITAŁA NA ŚWIECIE DZIECKO! JEJ ZWIĄZEK Z PIOTREM WOŹNIAKIEM-STARAKIEM BYŁ SZEROKO KOMENTOWANY W MEDIACH. ZNANE JEST IMIĘ I PŁEĆ MALEŃSTWA

Przypomnij sobie: POJAWIŁ SIĘ NOWY SPOSÓB NA WYŻSZĄ EMERYTURĘ. TO MOŻE ZAINTERESOWAĆ WIELU SENIORÓW W POLSCE. ROZWIĄZANIE JEST PROSTE, JEDNAK DLA WIELU TO OSTATECZNOŚĆ

Portal "Życie" pisał również: KOLEJNE NIESAMOWITE ZNALEZISKO! JEDNA Z POLSKICH RZEK PRZEZ WIELE LAT SKRYWAŁA NIEZWYKLE CENNY SKARB. CO TAKIEGO ODKRYLI ARCHEOLODZY