Nie ulega wątpliwości, że Lech Wałęsa jest jednym z najbardziej znanych i uznawanych Polaków na międzynarodowej scenie. Przywódca Solidarności osiągnął niebywały sukces, jak doskonale pamiętamy został bowiem laureatem Nagrody Nobla.

Niesamowite osiągnięcia byłego prezydenta!

W latach 1990 – 1995 Lech Wałęsa był prezydentem Polski. Nie da się ukryć, że w tamtych latach polityk był osobą, która porywała za sobą tłumy. Dla wielu Polaków były prezydent do dziś jest jednym z największych autorytetów!

Co więcej, Lech Wałęsa może pochwalić się tytułem doktora honoris causa, który nadało mu 45 uczelni! Wśród nich znalazły się takie wybitne uniwersytety jak Harvard, Uniwersytet Paryski, Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku czy Uniwersytet Meiji w Tokio!

Większość z nas jest przekonana, że aby otrzymać takie wyróżnienia należy posiadać dość wysokie wykształcenie. Okazuje się jednak, że w przypadku prezydenta Lecha Wałęsy nie było ono konieczne.

Jakie jest wykształcenie Lecha Wałęsy?

Jak przypomina portal Super Express, Lech Wałęsa z wykształcenia jest elektrykiem. Były prezydent tuż po szkole podstawowej rozpoczął swoją edukację w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Lipnie, której absolwentem został w 1961 roku. Wtedy też od razu poszedł do pracy.

Pierwszą pracą, którą Lech Wałęsa rozpoczął jeszcze w 1961 roku był etat elektryka w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Łochocinie i Leniach Wielkich. Następnie były prezydent został powołany do służby wojskowej. Tuz po wyjściu z wojska rozpoczął pracę w Stoczni Gdańskiej im. Lenina, był tam elektrykiem okrętowym.

Warto zaznaczyć, że prezydent Lech Wałęsa nie zrobił matury! Jak jednak widać, nie przeszkodziło mu to w zdobyciu wielu, ogromnych osiągnięć w życiu!

Jak informował portal "Życie": PIELĘGNIARKA POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ DOŚĆ I WYZNAŁA ZDUMIEWAJĄCĄ PRAWDĘ. JEJ WYPOWIEDŹ TO PRZTYCZEK W NOS DLA KORONASCEPTYKÓW. MOCNE SŁOWA

Przypomnij sobie: PRAWDZIWIE ZATRWAŻAJĄCA SYTUACJA POGOTOWIA WARSZAWSKIEGO. SPORZĄDZONO SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA W LICZBACH. TE DANE SĄ WRĘCZ NIE DO WIARY

Portal "Życie" pisał również: NOWA OKŁADKA Z ANNĄ LEWANDOWSKĄ WYWOŁAŁA OGROMNE OBURZENIE W SIECI. DO SYTUACJI ODNIOSŁA SIĘ MIĘDZY INNYMI MATYLDA DAMIĘCKA. O CO CHODZI