Jakiś czas temu rząd ogłosił, że ferie ziomowe w bieżącym roku szkolnym odbędą się w ujednoliconym dla całego kraju terminie, który wyznaczono na okres od 4. do 17. stycznia 2021r. To pierwsza od siedemnastu lat zimowa przerwa w nauce, z której uczniowie w całej Polsce skorzystają w tym samym czasie. Przez lata terminy ferii były rozłożone w czasie tak, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z bazy turystycznej. Tegoroczna zmiana podyktowana jest pandemią COVID-19.

Źródło: screen Youtube Olimp Tour
W te ferie tylko półkolonie i tylko dla pierwszych klas; Źródło: screen Youtube Olimp Tour

Ferie mają odbyć się w jednym terminie, by zniechęcić rodziców i dzieci do zimowych wyjazdów, a wręcz zablokować im taką możliwość- baza wypoczynkowa nie jest w stanie obsłużyć turystów z całej Polski w jednym czasie, więc większość miłośników sportów zimowych będzie musiała zostać w domu.

Jednak nowy pomysł rządu nie przypadł do gustu Polakom, którzy apelowali do MEN o złagodzenie obostrzeń. Resort odpowiedzialny za edukację przychylił się do tych próśb i zadecydował, że możliwe będzie organizowanie półkolonii, z których jednak skorzystać będą mogły jedynie dzieci uczące się w klasach I-IV szkół podstawowych.

MEN informuje, że kompromis jest odpowiedzią na liczne prośby zarówno rodziców jak i organizatorów półkolonii. Zaznacza przy tym, że wypoczynek będzie musiał odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym- czytamy na łamach portalu W Pigułce.

Źródło: screen Youtube protekst
Z zajęć w świetlicy podczas ferii skorzystają tylko najmłodsi; Źródło: screen Youtube protekst

Zajęcia dla dzieci będą mogły organizować w ferie placówki oświatowe (w tym szkoły), organy prowadzące oraz organizacje, na co dzień współpracujące z jednostkami, które mają stosowne doświadczenie. Zorganizowany wypoczynek dla dzieci musi być wcześniej zgłoszony do odpowiedniej bazy, którą prowadzi MEN, a która dostępna jest w internecie pod adresem wypoczynek.men.gov.pl. Zajęcia dla dzieci będą mogły odbywać się w świetlicach szkolnych lub innych pomieszczeniach przystosowanych do takiego celu. Grupy zajęciowe będą mogły liczyć co najwyżej 12 osób.

O tym pisaliśmy ostatnio: Warszawa inwestuje w infrastrukturę. Dzięki niej podczas ulew miasta nie mają już zalewać ścieki

To może Cię zainteresować: Znana aktorka nie stroni od luksusów! Auto Małgorzaty Sochy robi wrażenie! Jest niesamowicie drogie

Warto wiedzieć: Bardzo złe informacje na temat stanu zdrowia jednego ze skoczków. Czy Kamil Stoch straci swojego głównego rywala