Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich Polaków. Już w ten weekend możesz spodziewać się niezapowiedzianej wizyty. O co chodzi? Koniecznie przeczytaj, może Ciebie to też dotyczy!

Jak wiadomo, w związku z trwającą od wielu miesięcy pandemią groźnego i dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa rządzący raz po raz wprowadzali nowe obostrzenia, których bagatelizowanie wiążę się ze sporymi karami pieniężnymi.

Dla właścicieli przedsiębiorstw oznacza to podwójne niebezpieczeństwo, ponieważ jeśli podczas dokonywanej kontroli okaże się, że maseczki w danym sklepie nie posiadał pewien klient, to karę zapłaci nie tylko on, ale także właściciel sklepu za to, że nie dopilnował obowiązujących zasad.

Masowe kontrole już w ten weekend

Okazuje się że sanepid wraz z policją tylko od początku sierpnia dokonali już 385 tysięcy kontroli przeróżnych zakładów pracy, takich jak sklepy, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, galerie handlowe czy inne miejsca objęte obostrzeniami.

Wnioski niestety nie są optymistyczne – GIS wydał ponad 15 tysięcy mandatów, 646 decyzji o karach oraz ponad 50 tysięcy pouczeń.

Okazuje się, że w ten weekend rozpoczną się masowe kontrole, przede wszystkim w galeriach handlowych. Warto o tym wiedzieć!

fot. screen youtube