Najnowsze, przerażające wieści dla niemalże wszystkich Polaków. Już po nowym roku szykują się duże podwyżki za codzienne opłaty. O co chodzi? Polacy nie kryją niezadowolenia...

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym pomyśle Rady Warszawy, jakim była zmiana sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci. Wedle uchwały kwota za odbiór śmieci miała być zależna od ilości zużytej wody przez każdego członka rodziny, a przyjętą stawką zostało 12,73 zł za metr sześcienny wody.

Zmiany miały wejść w życie 1 grudnia, ale ze względu na ogromne oburzenie mieszkańców miasta, a także zastrzeżeniami ze strony Regionalnej Izby Obrachunkowej wprowadzono w ustawę pewne zmiany, a nowe zasady wejdą w życie znacznie później niż planowano, ponieważ dopiero w kwietniu.

Podwyżki niemalże w całej Polsce!

Okazało się, że pomysł Warszawy został przechwycony przez inne miasta – tam również wzrosną opłaty za wywóz śmieci.

Władze Nowej Soli już poinformowały, że w roku 2021 opłata wyniesie 32 złote. W Świnoujściu zaś kwota ta wzrośnie o 30 procent, a w Bochni o 23 procent.

To tylko kilka z miast, które zastanawiają się nad wprowadzeniem znacznych podwyżek za wywóz śmieci. Polacy nie kryją ogromnego niezadowolenia z tego powodu.

fot. screen youtube