W Kościele Katolickim Boże Narodzenie poprzedzaja adwent- tradycyjnie obejmuje on cztery niedziele przed 25. grudnia. Oznacza to, że tegoroczny adwent rozpoczął się dokładnie wczoraj.

Tradycją adwentową jest nie tylko wieniec z kolejnymi świecami zapalanymi co tydzień, ale przede wszystkim roraty oraz rekolekcje adwentowe. Jest to okazja do modlitwy i refleksji nad sobą. Niestety, jak wszystko w tym roku, z powodu koronawirusa, także uczestnictwo w nabożeństwach i rekolekcjach adwentowych będzie inne niż zwykle. Ograniczenie liczby wiernych mogących przebywać w kościołach i kaplicach nie sprzyja tłumnym modlitwom.

Na przeciw duchowym potrzebom wiernych wychodzi Arcydiecezja Krakowska. By pomóc katolikom przygotować się do Świąt, rekolekcje będą odbywały się w internecie, a poprowadzi je jedna ze Służebniczek Najświętszej Maryi Panny.

Kuria poinformowała między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych, o poniedziałkowym rozpoczęciu adwentowych rekolekcji online pod nazwą "Co na to mama?". Autorką programu spotkań jest s. Agnieszka Bąk - główną bohaterką cyklu będzie natomiast Maria z Nazaretu. W rekolekcjach można brać udział za pośrednictwem platformy YouTube - na kanale archidiecezji krakowskiej- informuje portal Fakt. Filmy będą publikowane we wszystkie poniedziałki, środy i piątki tegorocznego adwentu o godz. 7.30- oczywiście archiwalne nagrania będzie można odtowrzyć w dowolnym momencie.

Źródło: screen Youtube Archidiecezja Krakowska
Źródło: screen Youtube Archidiecezja Krakowska

Pierwsze, dzisiejsze spotkanie trwało około 10 minut, a jego program składałs się z lektury krótkiego fragmentu Ewangelii oraz rozwarzań na temat tego fragmentu, mających na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie zadane w tytule cyklu- "Co na to mama?". Jak tłumaczy prowadząca, nikt nas tak dobrze nie przygotuje na urodziny Jezusa, jak jego matka- Maryja. Dodaje, że ma nadzieję, że te rekolekcje sprawią, że myśl o Matce Bożej będzie wiernym bliska także przez pozostałą część roku.

"Życie" przypomina: Minister edukacji ma zupełnie nowy pomysł na polskie szkolnictwo? Kiedy Przemysław Czarnek wcieli swój plan w życie

O tym pisaliśmy ostatnio: Aleksander Kwaśniewski w ostrych słowach o Andrzeju Dudzie. Były prezydent nie zostawił na nim suchej nitki. Stwierdził, że jest „bezobjawowy”

To może Cię zainteresować: Ten skoczek to nadzieja polskich skoków? Apoloniusz Tajner odkrywa karty. Prezes PZN przekonany, że za chwilę o sportowcu będzie bardzo głośno