Jak informuje portal Super Express, ojciec Tadeusz Rydzyk jest pogrążony w smutku. W żałobie pozostaje również Radio Maryja oraz Telewizja Trwam. Niestety, odszedł o. dr Stanisław Przepierski, który był dla redemptorysty bardzo bliską osobą. Poruszeni są także słuchacze toruńskiej rozgłośni i telewizji, bowiem niejednokrotnie mieli możliwość wysłuchania przemyśleń ojca Przepierskiego.

Bardzo smutna wiadomość pojawiła się w mediach

- Dziś wieczorem, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł w domu rodzinnym w Poznaniu o. Stanisław Przepierski – taką informację przekazał zakon Dominikanów.

Zakonnicy dodali, że ojciec Przepierski przez całe swoje życie bardzo czcił Maryję i mają nadzieję, że to ona pierwsza powitała duchownego po drugiej stronie.

Informacją o śmierci ojca Przepierskiego niemal natychmiast podzieliło się także Radio Maryja oraz Telewizja Trwam. Jak się okazuje duchowny bardzo często gościł zarówno na antenie toruńskiej telewizji, jak i rozgłośni. Słuchacze nie mogą uwierzyć w tę informację.

Duchowny był częstym gościem Tadeusza Rydzyka

Radio Maryja również zwróciło na ogromne zaangażowanie ojca Przepierskiego w kult Matki Bożej. Duchowny zaznaczał, że modlitwa różańcowa jest niezwykle cenna i tajemnicza, a każdy wierny powinien mocno się w nią angażować.

Na ten moment nie podano jednak kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie duchownego. Wiadomo jednak, że w czasach pandemii koronawirusa nie będzie mogło uczestniczyć w nim wiele osób.