Jak wynika z informacji portalu "Warszawa w pigułce", opublikowana została odpowiedź na interpelację posła Koalicji Obywatelskiej Marcina Kierwińskiego dotycząca wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu tzw. godzin dla seniorów. Sekretarz stanu w resorcie rodziny i polityki społecznej, Anna Schmidt zaznaczyła, że ministerstwo nie planuje wprowadzenia w tym zakresie żadnych zmian.

Odpowiedź na interpelacje

Marcin Kierwiński z KO zwrócił się z interpelacją poselską do resortu rodziny i polityki społecznej, chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego w trakcie obowiązywania godzin dla seniorów, zakupów nie mogą zrobić opiekunowie osób starszych, którzy robią zakupy w imieniu swoich podopiecznych. Polityk chciał wiedzieć, czy zostaną w tym zakresie wprowadzone niezbędne jego zdaniem zmiany.

YouTube

Z odpowiedzi przekazanej przez sekretarz stanu wynika, że wprowadzenie godzin dla seniorów ma za zadanie chronić osoby po 60 roku życia, poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wskazała również, że do resortu wpływają pojedyncze skargi.

Wskazała również, że w pierwszej kolejności powinno się "rozważyć wprowadzenie w dotychczasowym systemie pracy opiekunów świadczących usługi, takich rozwiązań organizacyjnych, które umożliwią dokonywanie zakupów osobom potrzebującym".

Grono osób niezadowolonych z działania godzin dla seniorów jest duże. Od poniedziałku do piątku zakupy w godzinach od 10 do 12 mogą robić jedynie osoby po 60 roku życia. W grupie tej znajdują się zarówno klienci, jak i właściciele placówek handlowych, a także wielu seniorów.

YouTube

A wy, jak oceniacie godziny dla seniorów?

To też może cię zainteresować: Bardzo trudna sytuacja w szpitalu. Elektryzujący materiał o wydarzeniach z jednej z placówek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niesamowita zmiana wyglądu Katarzyny Skrzyneckiej. Artystka nie zdradza, co jest powodem tak radykalnej przemiany. Fani nie szczędzą komentarzy

O tym się mówi: Urzędnicy dokładnie prześwietlają majątek i dochody. Przewidziano kary dla tych, którzy uchylą się od odpowiedzi